BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

I Sztafeta Piastów pełna emocji i uśmiechu

2018-02-17 13:40:00

photo

Jedni biegli, inni odpoczywali, rozgrzewali się i kibicowali!


Ciągle coś się działo, stale ktoś wpadał na metę lub do strefy zmian. Biegli młodzi, starzy, mistrzowie i początkujący. I Sztafeta Piastów doskonale wpisała się w klimat jakuszyckich zawodów dla wszystkich.

Oddajmy co cesarskie cesarzowi - zacznijmy od najlepszych. Bo zabawa zabawą, ale kilka prawdziwych teamów, które istnieją w Polsce od dawna, potraktowało I Sztafetę Piastów poważnie wystawiając bardzo silne zespoły z udziałem znakomitych zawodników.  Zobaczyliśmy w akcji Tomasza Kałużnego, Krzysztofa Pływaczyka, Piotra Michałka, Jakuba Mrozińskiego, Katarzynę Witek, Natalię Grzebisz, Monikę Judkę i wielu innych.  Najszybsi pokonywali siedmiokilometrową trasę, składającą się z Dolnego i Górnego Duktu oraz odcinków wokół Polany Jakuszyckiej, w tym wymagającej trasy Adama, poniżej 20 minut.

Najlepszy okazał się Vexa Team Nabiegowkach.pl w składzie: Piotr Michałek, Grzegorz i Kazimierz Legierscy, Jan Łacek. W rywalizacji sztafet damskich Katarzyna Witek poprowadziła do pierwszego miejsca Odlo Team Nabiegowkach.pl, w którym biegły również Joanna Kujawska, Beata Nowok i Martyna Wiśniowska.  W mikstach najlepszy okazał się Retro Team Biegowki.eu: Monika i Paweł Judkowie oraz Magdalena Andrzejewska i Wojciech Smykowski.

Na dwóch pierwszych zmianach obowiązywała technika klasyczna, a na trzeciej i czwartej dowolna. Nie przeszkadzało to niektórym zawodnikom używać klasyka - w końcu nie każdy potrafi biegać łyżwą.

Nawet mniej zaawansowani biegacze dawali z siebie wszystko, pragnąc jak najprędzej dotknąć kolegę bądź koleżankę w strefie zmian. Ich finisze były tak szalone, że kończyły się efektownymi wywrotkami, ale nikomu nic się nie stało - więcej było przy tym śmiechu, niż bólu.
Startowały teamy, ale i reprezentacje firm, hoteli, organizacji, jak również grupy znajomych i przyjaciół.

- Rywalizujemy wspierając się w duchu fair play! - podkreślał dyrektor hotelu Blue Mountain Resort w Szklarskiej Porębie Zbigniew Kubiela stojąc w strefie zmian wraz ze Zbigniewem Hochołem - właścicielem hotelu Kryształ w Szklarskiej Porębie. Obaj panowie oczywiście też startowali.

- Fajnie jest. Dla naszego teamu to okazja spotkać się w szerokim gronie. Zaraz idziemy w szesnaście osób na obiad - mówiła nam Natalia Grzebisz (SN Klasyk Warszawa 1).

Alicja Rolska (IKA Team Nabiegowkach.pl) zauważyła, że rywalizacja sztafet pozwala na podkreślenie roli teamów, które wspierają swoich zawodników.

Sztafeta Piastów na pewno nie zakończy się na jednej edycji. Pomysł, sprawdzony wcześniej w innych krajach, został przyjęty przez narciarską brać z entuzjazmem. Dziękujemy, że przyjechaliście dziś do Jakuszyc, i to z całego kraju!

ZDJĘCIA
WYNIKI
 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl