BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Niesamowita Rodzinna Dziesiątka!

2018-02-24 14:45:00

photo

692 lata! To łączny wiek zwycięskiej rodziny Pietruszko.


Prawie 11 stopni mrozu, śnieżyca, hulający wiatr, kapitalna walka o pierwsze miejsce świetnych zawodników, wspaniała atmosfera i nadzwyczajna mobilizacja rodzin, które rywalizowały o zwycięstwo w swoich kategoriach. Rodzinna Dziesiątka - pierwsza konkurencja 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, była zaskakująco emocjonująca.


Rywalizowano w dobrych warunkach na dystansie ponad 10 km techniką klasyczną na pięknej trasie w Górach Izerskim ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie. Indywidualnie najlepsi okazali się rewelacyjny Krzysztof Małkiński, który przed rokiem wygrał Bieg Piastów na 16 km klasykiem, oraz imponująca formą po raz kolejny w tym sezonie Emilia Romanowicz. Krzysztof Małkiński zdetronizował Łukasza Bronowickiego, który wygrywał Rodzinną Dziesiątkę w minionych dwóch latach, a dziś był drugi.
 

Wśród kobiet szóste miejsce zajęła wielokrotna mistrzyni kraju i Worldloppet Dorota Dziadkowiec-Michoń, która choć karierę wyczynową ma dawno za sobą, nadal zachwyca techniką i kondycją.
 

Pani Dorota poprowadziła do boju swoją rodzinę - syna Mariusza i synową Kingę. Liczyli na podium wśród najszybszych rodzin i... Zajęli drugie miejsce. Pokonani zostali przez Ski Team Habrat z renomowanym Piotrem Habratem na czele.
 

Mnóstwo uśmiechu dostarczyła - jak zwykle - rywalizacja o miano rodziny, która łącznie ma najwięcej lat. Odnoszący sukcesy w tej klasyfikacji Haniszewscy tym razem musieli uznać wyższość 13-osobowej reprezentacji familii Pietruszko, której zgorzelecko-bogatyńska koalicja liczyła dziś aż 692 lata! Najmłodsza przedstawicielka tej rodziny Zuzanna ma 15, a najstarszy Jerzy - 69 lat.
 

- Mamy rezerwy. Moja mama miała dwanaścioro rodzeństwa. W naszych zjazdach uczestniczy po 160 osób - mówił na mecie Lesław Haniszewski, który w Biegu Piastów startuje po raz 37. Jego brat na Rodzinną Dziesiątkę przyjechał aż z Monachium!
 

Ponad pół setki dzielnych dzieci wzięło udział w dzisiejszej Wyprawie Zuchów. Zmarzły, ale ich uśmiechnięte buzie świadczyły, że bieg się podobał.
 

Jutro bieg na 15 km - Memoriał Stanisława Michonia oraz Bieg Przedszkolaka. Zapisy na Bieg Przedszkolaka będą prowadzone od rana w miejscu startu - na początku drogi z Jakuszyc na Orle.
 

WYNIKI:

RODZINY NAJSTARSZE

1. Pietruszko 692 lata.

2. Ski Family Team Kępa 664 lata.

3. Haniszewscy 590 lat.


RODZINY NAJSZYBSZE

1. Ski Team Habrat (Piotr Habrat, Iwona Janiec, Jacek Habrat) 2:04:58.

2. Dziadkowiec-Michoń (Dorota, Mariusz, Kinga) 2:23:03.

3. Ski Family Team Kępa (Józef Kępa, Andrzej Kępa, Włodzimierz Krych) 2:29:36.


MĘŻCZYŹNI

1. Krzysztof Małkiński (UKS Hubal Białystok/Fischer Jakuszyce) 31:28.

2. Łukasz Bronowicki (Enervit Yoko XC Life Team) 33:05.

3. Piotr Habrat (Woszk Gronik Zakopane) 33:38.


KOBIETY

1. Emilia Romanowicz (Enervit Yoko XC Life Team) 36:01.

2. Joanna Bronisz (UKS Rawa Siedlce/Fischer Jakuszyce) 40:01.

3. Monika Judka (Wesoły Autobus) 40:34.


Najstarszy uczestnik: Andrzej Dereń rocznik 1938.

Najmłodsza uczestniczka: Barbara Gmurek rocznik 2011.


Rodzinną Dziesiątkę ukończyło 338 osób.

PEŁNE WYNIKI RODZINNEJ DZIESIĄTKI

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl