BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Słoneczna trzydziestka

2018-03-02 14:30:00

photo

Wspaniały bieg w cudownej scenerii i przy świetnej pogodzie

Toni Escher i Monique Siegel z Niemiec zwyciężyli dziś w biegu na 30 km techniką dowolną w ramach 42. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego. Zawody z udziałem 429 biegaczy z dziewięciu krajów rozegrane zostały we wspaniałej, słonecznej scenerii oraz doskonałych warunkach śniegowych.

To był bieg pełen radości i pasji, przy około dziewięciu stopniach mrozu. Jak podkreślali zawodnicy, trasa - prowadząca przez piękne zakątki Gór Izerskich ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej - była świetnie przygotowana.

Toni Escher zna ją na wylot, bo startuje w Biegu Piastów od lat, zwykle z sukcesami. Monique Siegel z kolei to zawodniczka z bogatym doświadczeniem w Pucharze Świata, w 2009 brązowa medalista Mistrzostw Świata Juniorów w sztafecie.

Najlepszy Polak Łukasz Kunc (UKS Regle Kościelisko) stracił do zwycięzcy 39 sekund i był czwarty Na mecie był nieco zmęczony, ale uśmiechnięty i bardzo zadowolony ze swojego startu. - Atmosfera zawodów jest tu znakomita! - mówił.

Przewaga 29-letniej Monique Siegel przed drugą na mecie Janą Jetmarovą wyniosła aż 11 minut. Najlepsza Polka Karolina Trzaska z AZS AWF Wrocław zajęła czwarte miejsce. Tuż za nią finiszowała ubiegłoroczna zwyciężczyni trzydziestki Róża Łyjak z MKS Karkonosze Jelenia Góra.