BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Sobota: 80 km tras, zawody, świetne warunki

2019-01-12 07:42:00

photo
Zapraszamy na biegówki!
Mamy ponad 80 km tras - od Białej Doliny i Huty po Orle i Kozi. Rano - 5 stopni, bez wiatru, w ciągu dnia powieje momentami dość mocno, w godzinach popołudniowych może znowu padać śnieg.
Mapka aktualizowana on-line: trasy on-line
Mapki pomocnicze dla tych, którzy nie znają dobrze terenu: trasy

O godz. 10 na Polanie Jakuszyckiej start Biegu dla Kobiet i Mężczyzn na 12 km. Wydawanie numerów startowych blisko startu (w miejscu wyburzonych budynków).
Trasa biegu i inne informacje: bieg dla kobiet i mężczyzn

Początek ferii, więc będzie ogromny ruch na drogach. Im szybciej przyjedziecie, tym będzie Wam ławiej. Warto wybrać pociąg. Rozkład jazdy: pociąg

Dojścia do naszych tras możliwe nie tylko w Jakuszycach. Polecamy Hutę (przystanek kolejowy Szklarska Poręba Huta i parking 200 metrów od szlabanu, do którego dziś już dojechał ratrak), Białą Dolinę (powyżej Chatki Robaczka, punkt Ściernisko, tam też już był ratrak) oraz dojście od dworca kolejowego w Harrachovie (600 metrów do trasy wokół Koziego Grzbietu, tu też już był ratrak).

Szanowni Piesi! Prosimy Was najpiękniej, jak umiemy, byście nie niszczyli narciarskich tras biegowych. Polecamy trzy atrakcyjne trasy w Jakuszycach: zielony szlak PTTK na Owcze Skały (wejście koło leśniczówki), "obwodnicę jakuszycką" - wejścia drugą drogą w lewo za leśniczówką oraz z leśnego parkingu (ostatniego przed granicą), Świńskie Dziury - ostatnia droga w prawo przed granicą. Jeśli chcecie iść na Orle, wybierzcie Spacerową (w trakcie zawodów dziś będzie przez krótki czas zamknięta). Bardzo prosimy nie chodzić czerwonym szlakiem przez Samolot oraz nie chodzić po Górnym Dukcie. Tam są zjazdy, więc łatwo o kolizję. Bardzo nam zależy na bezpieczeństwie wszystkich osób, które odwiedzają Jakuszyce i Góry Izerskie.

Najlepiej zrobicie, jak założycie biegówki. Zakochacie się w nich od pierwszego kilometra! To łatwa i piękna dyscyplina, a wierzcie nam - na nartach smak cudownej izerskiej przyrody smakuje jeszcze lepiej! W Jakuszycach znajdziecie doskonale wyposażone wypożyczalnie, świetne serwisy i znakomitych instruktorów.

Zdjęcia z wczoraj z tras od Svetlany Kuryliak i z odśnieżania dziś o świcie parkingów od Mariusza Dziadkowca Michonia.

Przyjemnego dnia!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl