BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Zaczynamy weekend na biegówkach!

2018-02-10 07:35:00

photo

Mnóstwo tras gotowych dla biegaczy


Dziś od sześciu do dwóch stopni mrozu, prawie bezwietrznie, do południa ma pokazać się słońce, które z pewnością z uśmiechem powitają uczestnicy finału cyklu Enervit Classic na dystansie 15 kilometrów.
Start o godz. 10, trasa: Spacerowa, Inhalacyjna, Samolot, Jeleniogórska, Polonia, Górny Dukt. Start i meta na Polanie Jakuszyckiej. Szczegółowy przebieg trasy na mapie.


Prosimy o nie chodzenie po trasie zawodów w trakcie ich trwania. To tylko 15 km, kolejne odcinki będą szybko uwalniane dla wszystkich (jako pierwsza Spacerowa na Orle).

Potrzebujemy więcej śniegu, by móc z większym rozmachem ratrakować trasy. Wartwa ubitego na niektórych odcinkach ma już tylko 10 centymetrów grubości. Czekamy na zapowiadane w prognozach na przyszły tydzień opady białego złota.
Mapa wszystkich ratrakowanych tras

Przypominamy, że tras na Jeleniej Łące nie przygotowujemy z uwagi na ochronę środowiska.

Dobra wiadomość: nasz ratrak może przygotować trasę na Halę Izerską! Są niezbędne zgody. Zamierzamy wysłać tam mały, stary ratrak (dla dużego za mało miejsca), ponieważ jednak jego stan nie jest najlepszy, będziemy w stanie zrobić ten odcinek (Orle - Hala Izerska) w ograniczonym standardzie.
 

Z drugiej strony - od górnej stacji kolei gondolowej ze Świeradowa Zdroju na Stóg Izerski, ratrak ma dziś przygotować trasę dla biegaczy narciarskich przez Polanę Izerską na Halę Izerską. Dzięki temu będzie można w dobrych warunkach przebiec cały Izerski Szlak Cietrzewia (Stóg Izerski-Orle-Jakuszyce).
 

Specjalne podziękowanie za zaangażowanie w tym celu dla nadleśniczego ze Świeradowa Zdroju Lubomira Leszczyńskiego. Dziękujemy także za przychylność Nadleśnictwu Szklarska Poręba z Jerzym Majdanem na czele.
 

Zapraszamy! Udanego biegania w każdym wydaniu: ścigania się, spacerowania, człapania!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl