IMG 9349

Na trasie strzelały szampany, biegacze składali sobie życzenia, na mecie były medale, tańce, ognisko z kiełbaskami i nagrody za najciekawsze przebrania. W Biegu Sylwestrowym w Jakuszycach brało udział 276 osób z siedmiu krajów, o połowę więcej, niż przed rokiem. Narciarze wystartowali o godz. 23.50, a biegacze o godz. 23.57.

Było wprawdzie mroźno, ale radosna atmosfera sprawiała, że nikt nie narzekał na temperaturę. Około dwóch trzecich uczestników wybrało bieg na nartach, a jedna trzecia na nogach. Na starcie widzieliśmy zakonnicę, mnicha, samolot, dżentelmena w meloniku, aniołki, damy dworu... Uczestnicy popisali się ogromną fantazją w wymyślaniu i komponowaniu strojów.
Czasów nie mierzyliśmy, nagród za szybkość nie przewidzieliśmy, ale i tak niektórzy pokazali znakomitą formę.Jak Daniel Iwanowski, wyśmienity biegacz narciarski, który siedmiokilometrową trasę po duktach i wokół Polany Jakuszyckiej pokonał jako pierwszy. Był zachwycony jej przygotowaniem.

IMG 9387

- Na Górny Dukt łatwiej się wchodzi nocą, niż za dnia, bo nie widać, ile jeszcze podejścia zostało - żartował Zygmunt Bobowski, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów, który startował na nartach.
Niektórzy podczas Biegu Sylwestrowego mieli narty pierwszy raz na nogach. Jak choćby ostatnie Niemki, drepczące w obstawie roześmianych rodaków na końcu stawki.
Gdy biegacze świętowali Nowy Rok na trasie, ich bliscy i znajomi bawili się na Polanie Jakuszyckiej, gdzie otwarty był bar, ogrzać się było można także przy ognisku. Relację z zawodów nagrywała ekipa Telewizji Wrocław.

IMG 9409

Po sześć najciekawiej przebranych pań i panów otrzymało vouchery od kina Helios w Jeleniej Górze. Po dekoracji spora grupa zawodników bawiła się jeszcze długo przy ognisku.
Organizatorem Biegu Sylwestrowego było - już po raz czwarty - Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zapraszamy za rok!

Więcej zdjęć w dwóch galeriach: Bieg Sylwestrowy 1

Bieg Sylwestrowy 2

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski