2516

Z powodu decyzji Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska wyłączającej z trasy Biegu Piastów Jelenią Łąkę, musimy zmienić trasę biegu techniką klasyczną, który według planu miał mieć 12 kilometrów długości. Po zmianie jego trasa wydłuży się do 16 kilometrów. Znajdzie się na niej punkt z napojami, który wcześniej nie był planowany.


Jak już informowaliśmy, z powodu ochrony tokowisk cietrzewia na Jeleniej Łące, po 1 lutego nie wolno wykorzystywać tego obszaru do organizacji zawodów sportowych. Wymusza to na nas zmiany tras zawodów.


W niedzielę, 5 marca, podczas 41. Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, odbędą się biegi na 25 km oraz na 16 km. Ten drugi, by uniknąć kolizji tras, musimy zorganizować w dużej mierze na obszarze w kierunku centrum Szklarskiej Poręby.
Jego trasa została wydłużona o około cztery kilometry. Zawodnicy pobiegną na Rozdroże pod Cichą Równią, skręcą na nim na drogę w kierunku kopalni, z której zjadą trasą Bez Łaski. Dalej podejdą i podbiegną na Czerwone Skałki, gdzie czekać ich będzie wędrówka na kopalnię, a następnie zjazd na Polanę Jakuszycką.


Nowa trasa dawnej dwunastki, a obecnie już szesnastki, jest wymagająca, ale bardzo atrakcyjna krajobrazowo.
Rozszerzając program Biegu Piastów - Festiwalu Narciarstwa Biegowego, o biegi krótsze (9 i 12 km) naszym celem było w dużej mierze zachęcenie do startu narciarzy mniej doświadczonych, o słabszej kondycji, by dać im okazję udziału w dużym biegu, poczucia jego niezwykłej atmosfery, w nadziei, że zmotywuje ich to do podwyższenia swojego poziomu i startu w przyszłości w biegach najdłuższych.


Utrata Jeleniej Łąki jako obszaru rozgrywania Biegu Piastów sprawiła jednak, że nowa szesnastka nie będzie już taka łatwa do pokonania, jak dwunastka. Nie znaczy to jednak, że będzie specjalnie trudna. Tak czy inaczej prosimy o wyrozumiałość - nasza decyzja jest pochodną uwag RDOŚ, które szanujemy i musimy uwzględnić.


Zależy nam, by zawodnicy czuli się komfortowo. Dlatego na Czerwonych Skałkach, po podbiegu, będzie punkt z napojami.
W przyszłości nie będziemy organizować dwóch dużych biegów jednego dnia. Biegi krótsze przeniesiemy na dni wcześniejsze.

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski