IMG 3281

Mroźno i słonecznie było podczas dzisiejszego biegu na 5 km techniką klasyczną - pierwszych zawodów w tym roku w Jakuszycach i pierwszej rywalizacji w ramach cyklu Enervit Classic 5-10-15.

IMG 3306
Trasa składała się z dwóch pętli długości dwóch i pół kilometra. Był na niej wymagający podbieg, długi zjazd i dość płaski odcinek na Polanie Jakuszyckiej oraz w przylegającym do niej lesie.

IMG 3411

Dopisała frekwencja - wystartowały 224 osoby, czyli o 42 więcej, niż przed rokiem. Była najwyższa w historii biegów cyklu Enervita.
O zwycięstwo walczyli czeski biegacz Radek Sretr i znakomity Daniel Iwanowski, zwycięzca wielu zawodów w Jakuszycach, najlepszy Polak na 50 km podczas ostatniego Biegu Piastów. Daniel prowadził jeszcze kilkaset metrów przed metą, ale na końcówce został wyprzedzony przez rywala.

IMG 3460

Wśród kobiet klasą dla siebie była Katarzyna Witek - na pierwszym okrążeniu była za Anną Gałek, ale potem wyszła na prowadzenie i na mecie miała wyraźną przewagę nad kolejnymi paniami.

IMG 3401
W biegu wystartowało sporo debiutantów, nie tylko pod względem udziału w rywalizacji, ale w ogóle biegania na nartach. Maszerowali z uśmiechem na ustach na końcu stawki, humoru nie psuło im nawet to, że byli dublowani. - Liczy się radość z udziału w takim pięknym biegu! - mówili.

IMG 3371

Bieg na 10 km w cyklu Enervita 28 stycznia, a na 15 km - 18 lutego. Zapraszamy do udziału!

Pełne wyniki biegu na 5 km Enervit Classic

Więcej zdjęć z piątki Enervita

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski