MOS 3139

To był BIEG! Doping kilku tysięcy kibiców obstawiających trasę w różnych miejscach, wspaniała, słoneczna pogoda, bezpośrednie relacje radiowe i telewizyjne, bardzo wymagająca trasa licząca 50 kilometrów... W roli głównej Królowa Polskich Nart Justyna Kowalczyk!

MOS 0552

- Potraktowałam start w Biegu Piastów poważnie, jak każdy! - mówiła po zakończeniu rywalizacji. Jej ogromne skupienie było widać już przed startem, gdy nie zwracała większej uwagi na duże zainteresowanie jej osobą kibiców i dziennikarzy, których zjechało na Bieg Piastów z udziałem mistrzyni ponad stu!

MOS 0990

Rano w Jakuszycach było parę stopni ciepła i świeciło słońce. Zawodnicy startowali falami z Polany Jakuszyckiej na pełną podbiegów, zjazdów, zakrętów i długich, szybkich prostych, piękną trasę w Górach Izerskich. Z godziny na godziny robiło się cieplej, około godziny czternastej było dwanaście stopni ciepła. Śnieg stawał się mokry i ciężki, wolny.

MOS 4120
Na czele stawki walczyli czterej Czesi. Na finiszową prostą wpadli razem Pavel Ondrasek i Jakub Psenicka. Szybszy okazał się pierwszy z nich. Trzecie miejsce dla Jiriego Harrcuba.

IMG 5124
Wszyscy czekali na Justynę Kowalczyk, która niczym magnes przyciągnęła na Bieg Piastów tak dużo kibiców, jak nigdy. Pełna kibiców była nie tylko Polana Jakuszycka, ale też ostatnie setki metrów przed metą, jak również wiele miejsc w głębi trasy w Górach Izerskich. Kibice dochodzi do różnych punktów z różnych stron – dopingowali mistrzynię i innych biegaczy w okolicach Orla, Koziego Grzbietu, Kopalni i w wielu innych – wszędzie tam, gdzie można było dojść.

julianjusty
Justyna Kowalczyk kończyła bieg w atmosferze znanej ze stadionów piłkarskich – wśród tumultu trąbek, okrzyków, śpiewów. Kibice krzyczeli: „Justyna, Justyna!”.

MOS 4140
Królowa wpadła na metę, uśmiechnęła się i uciekła ze strefy mety w asyście ochroniarzy do szatni. Ale po kilkudziesięciu minutach wróciła na dekorację – już wyluzowana i uśmiechnięta. Uściskała Juliana Gozdowskiego, który odznaczony dziś został Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski, nadanym przez prezydenta RP. Zadowolona, a nawet wzruszona serdecznym przyjęciem przez kibiców, chętnie udzielała wywiadów i pozdrawiała kilkusetosobową publiczność.

fani
- Potraktowałam Bieg Piastów poważnie, jak każdy start – mówiła Justyna Kowalczyk. - Trasa była urozmaicona, bardzo wymagająca. Tak naprawdę dopiero dziś poznałam trasy turystyczne w Jakuszycach. Bywam tu regularnie, ale trenuję zawsze na trasach wyczynowych, dyszkach. Mam nadzieję, że jeszcze tu wystartuję.

sade

Drugie miejsce wśród pań zajęła Karolina Grohova, a trzecie Zuzana Kocumova. Najlepszym Polakiem okazał się Daniel Iwanowski - 9. w open.

iwanczarek
Wspaniała atmosfera na Polanie Jakuszyckiej trwała do końca zawodów. Gdy już znowu robiło się zimno, około godziny 17, na metę docierali ostatni zawodnicy.

- Z tyłu jest cudownie! - oceniła swój debiut Magdalena Szymańska z Warszawy.
- Było super, ale nie mam kondycji – powiedział Tomasz Rykowski, który dotarł na metę ostatni.

tom

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski