inline7

Pobiegnij w ostatnich zawodach sezonu narciarskiego w Jakuszycach i pomóż dwuletniemu Alexowi, który cierpi na porażenie mózgowe i padaczkę lekooporną. Cały dochód z zawodów zostanie przeznaczony na sfinansowanie zabiegu wszczepienia komórek macierzystych i rehabilitację chłopca. Charytatywny Nocny Bieg dla Alexa odbędzie się w sobotę, 1 kwietnia.


Wpisowe to minimum 30 złotych. Można zapisać się na www.datasport.pl, e-mailem pod adresem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub w biurze Biegu Piastów do godz. 19.30 w sobotę. Dane do przelewu na końcu tego tekstu. W biurze będzie można płacić gotówką.


To nie będzie zwykły bieg nie tylko z uwagi na szlachetny cel. Pobiegniemy na kultowej trasie z Polany Jakuszyckiej do stacji turystycznej Orle w Górach Izerskich. Dystans: 5 kilometrów, więc każdy da radę. Do wyboru bieg na nartach (start o godz. 20), na nogach (start o godz. 20.10) lub spacer. Niecodzienną, wieczorną scenerię podkreślą pochodnie, płonące wzdłuż trasy.

BIEG DLA ALEXANie będzie oficjalnego pomiaru czasu, zwycięzców ani pokonanych - każdy biegnie w dowolnym tempie, by na mecie otrzymać medal z piernika, przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Świeradowie-Zdroju.


Na Orlu czekać będzie ognisko, wyborny kapuśniak, kiełbasa, ciasto do kupienia, upieczone przez wolontariuszy z Piechowic. Będzie pokaz ognia i loteria fantowa, w której każdy los (za 5, 10 lub 50 zł) wygra nagrodę znacznie większej wartości. Dzięki hojnym darczyńcom będą to: vouchery pobytowe, bony do salonów kosmetycznych, zaproszenia do zakładu optycznego i restauracji, biżuteria, ręcznie wykonane witraże, płyty, karnety do Fabryki Formy i wiele innych fantów.


Na starcie na Polanie Jakuszyckiej będzie można oddać rzeczy na przebranie do depozytu. Zostaną przewiezione na Orle. Tam biegacze je odbiorą, by móc się ubrać i w komfortowych warunkach uczestniczyć w towarzyskiej części imprezy.


Organizatorzy ze Stowarzyszenia Bieg Piastów bardzo proszą wszystkich o zabranie latarek-czołówek. Jeśli ktoś nie ma nart, a chce podreptać na Orle na biegówkach, może skorzystać z wypożyczalni Piast w budynku Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Będzie otwarta specjalnie dla uczestników Charytatywnego Nocnego Biegu dla Alexa. Proszę wcześniej zadzwonić do wypożyczalni: 604 789 398.


Na Polanę Jakuszycką warto przyjść bądź przyjechać szybciej. Rozgrzewkę fachowo poprowadzi specjalistka fitness Natalia Baszak z jeleniogórskiej Fabryki Formy.


Jeśli ktoś nie może pobiec w sobotę, a chce wspomóc leczenie Alexa, niech wpłaci pieniądze na konto:
Hospicjum dla Dzieci Dolnego Śląska
Subkonto 75 2030 0045 1110 0000 0430 2160
Tytuł przelewu: ALEX KULESZA

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski