IMG 6308okk

Pięćdziesiąt osób z Wrocławia, Karpacza, Lubina, Szklarskiej Poręby, Kowar i Jeleniej Góry wzięło udział w dzisiejszym treningu - rekonesansie trasy Jakuszyckiej Jedenastki Letniego Biegu Piastów. To rekordowa frekwencja w historii naszych rekonesansów, odbywających się od 2015 roku.

IMG 6304ok

Duża zasługa w tym ekipy Zespołu Szkół z Karpacza, która przybyła w licznym gronie autobusem z nauczycielami i rodzicami. Dwójka licealistów pobiegła w szybkiej grupie prowadzonej przez Jarka Michalika z jakuszyckiej leśniczówki, a reszta pobiegła bądź poszła na Orle i z powrotem.

IMG 6309ok


Biegacze z Orla podbiegli na Granicznik, zbiegli do mostu na Izerze, wzdług Izery pomknęli do szlaku biegnącego od Hali Izerskiej na Orle, ponownie minęli Orle, po czym czekał na nich długi podbieg na Samolot. Tu czekały na nas spore fragmenty trasy pod śniegiem. Także na zbiegu z Samolotu na Polanę Jakuszycką.

IMG 6315ok


Był to więc rekonesans wyjątkowy także dlatego, że nigdy jeszcze w trakcie naszych treningów otwartych przed LBP nie było tak wiele śniegu. Na Samolocie jest go tak dużo, że minie sporo czasu, zanim zejdzie do końca.

IMG 6332ok


Przebiegliśmy około jedenastu i pół kilometra. Na trasie mocno się rozciągnęliśmy, każdy miał swój czas, ale wszyscy potrzebowaliśmy ponad godzinę na pokonanie całego dystansu. Wszyscy dotarliśmy do celu cali, zdrowi i w dobrych humorach. Dopisała pogoda - było około 9-10 stopni ciepła, bez słońca i opadów. Deszcz zaczął kropić, gdy się żegnaliśmy.

IMG 6320ok


Dziękujemy bardzo wszystkim za przybycie i udział! Także trzem pięknym psom, które towarzyszyły biegaczom.

IMG 6335ok


Zapraszamy na rekonesans trasy Jakuszyckiego Półmaratonu na dystansie około 22 km. W sobotę, 3 czerwca, o godz. 10.
Zapraszamy też oczywiście na Letni Bieg Piastów - w ostatni weekend sierpnia. Zapisy otwarte!

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski