IMG 6627

W świetnych warunkach odbył się dzisiaj rekonesans trasy Jakuszyckiego Półmaratonu Letniego Biegu Piastów. Dziewięć osób pokonało dystans 21.74 km. Świeciło słońce, temperatura przekraczała 20 stopni.

IMG 6631

Pierwsze trzy kilometry asfaltową spacerówką do Rozdroża pod Działem Izerskim - w sam raz na początek, by się rozgrzać. Potem wspaniałą, zatopioną w zieleni trasą wokół Koziego Grzbietu. Następnie przelot przez Orle i wymagający, długi podbieg na Samolot czerwonym szlakiem. Szybki zbieg do Jakuszyc i ponowny długi podbieg - tym razem Górnym Duktem. Powrót do Jakuszyc Dolnym Duktem.

IMG 6634

Na trasie półmaratonu - w porównaniu do roku 2016 - zmienił się podbieg z Orla na Samolot. Uczestnicy półmaratonu (ultramaratonu i jedenastki także) opuszczą kamienistą drogę w dwóch miejscach i wbiegną do lasu, trzymając się cały czas czerwonego szlaku PTTK. Pierwszy z tych odcinków jest krótki, a drugi znacznie dłuższy. Gdy się go opuszcza, wpada się z lasu na długą, bardzo atrakcyjną widokowo prostą na Samolot.


Trasa dzięki tej zmianie jest nieco krótsza (dziś nasz zegarek pokazał 21.74 km), na zmienionym odcinku stromsza i zacieniona, ale przede wszystkim - i na tym nam zależało - bardziej górska. Wielu zawodników po ubiegłorocznej edycji chwaliło krótki, górski odcinek z Orla przez Granicznik do mostu na Izerze. Dwa fragmenty czerwonego szlaku pod Samolotem, które włączamy do trasy Letniego Biegu Piastów, mają podobny charakter.


Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w dzisiejszym rekonesansie.
Zapraszamy na Letni Bieg Piastów!

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski