MOS 5080

Ponad trzy i pół tysiąca zgłoszeń na 42. Bieg Piastów na trzy i pół miesiąca przed pierwszymi zawodami w jego programie! Ze statystyk wynikają bardzo ciekawe i dość optymistyczne tendencje.

Jeśli chodzi o dystanse, króluje oczywiście bieg na 50 km, na który zapisało się już 1058 osób. Swoją pozycję czołowego biegu świata w swojej kategorii potwierdza też dwudziestka piątka, na którą zgłosiło się 951 biegaczy.


Trzecia pozycja dla siódemki na łatwej trasie - 531 zgłoszeń. Dwunastkę wybrały 352 osoby, a trzydziestkę (jedyny bieg techniką dowolną) - 327. Dwieście jeden osób zgłosiło się na Rodzinną Dziesiątkę, 82 na Nocną Dziesiątkę, a 75 na piętnastkę - Memoriał Stanisława Michonia.


Pod względem wieku królują czterdziestolatkowie. Jeśli chodzi o mężczyzn, są najliczniejszą grupą w niemal wszystkich biegach. Wyjątkiem jest Nocna Dziesiątka, na którą zapisało się więcej 60-latków.


Jeśli chodzi o panie, 40-latek jest najwięcej na listach startowych sześciu z ośmiu konkurencji składających się na 42. Bieg Piastów. Dwudziestolatek jest najwięcej na liście zawodniczek deklarujących start w Rodzinnej Dziesiątce, a 30-latek wśród zgłoszonych na Nocną Dziesiątkę. W pozostałych sześciu zawodach, jeśli nic się nie zmieni, dominować będą panie po czterdziestce.


Uwagę zwraca jednak pokaźna liczba dwudziestolatków, zwłaszcza na listach startowych biegów krótszych. Zgłoszeń narciarzy z tej grupy wiekowej mamy w sumie 384, czyli około 11 procent. Najwięcej dwudziestolatków jak dotąd wybrało siódemkę - 84, niewielu mniej (82) deklaruje udział w biegu na 25 km. Pod względem procentowym 20-latków najwięcej jest na liście Rodzinnej Dziesiątki - 57 osób z tej grupy to ponad jedna czwarta wszystkich zgłoszonych.

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski