Letni Bieg Piastow foto Marcin Petkowicz 73

W ostatni weekend sierpnia Letni Bieg Piastów w bieganiu i nordic walking. Jak dotąd otrzymaliśmy ponad tysiąc zgłoszeń zawodników z Polski, Czech i Austrii. Sobotnią część zawodów uświetni swoim występem jeden z najlepszych biegaczy wśród artystów na świecie - znakomity raper MEZO!

To będzie piąta edycja Letniego Biegu Piastów, czwartego górskiego biegu górskiego w Polsce w ostatnim wydaniu prestiżowego rankingu portalu biegigorskie.pl. Zawody odbędą się w sobotę i niedzielę 26 i 27 sierpnia na Polanie Jakuszyckiej i trasach Gór Izerskich.

Letni Bieg Piastow foto Bartosz Jordan 26

Największym zainteresowaniem cieszy się Jakuszycki Półmaraton (dystans ponad 21 km), na który zarejestrowało się 364 biegaczy. Jakuszycką Jedenastkę wybrało trzysta osób, a Jakuszycki Ultramaraton na 50 km - 239.


Zapraszamy także do udziału w rekreacyjnym marszu nordic walking na 11 km oraz w biegach dzieci: Wyprawie Zuchów i Biegu Przedszkolaka.
W sumie mamy już ponad tysiąc zgłoszeń! Ale jeszcze wiele miejsc na listach startowych pozostaje wolnych. Zapraszamy tym bardziej, że przygotowujemy bogaty i urozmaicony program towarzyszący. W sobotę uczestników półmaratonu i ultramaratonu zagrzewać będzie do boju, a niektórych także witać na mecie, raper MEZO. Zaprosiliśmy go dlatego, że świetnie czuje bieganie. Najlepiej świadczy o tym jego rewelacyjny rekord życiowy w maratonie: 2 godziny i 48 minut!


Będzie też zumba, animacje dla dzieci i dorosłych, targi expo ze sprzętem sportowym, panele dyskusyjne, projekcja filmu i wiele innych atrakcji, o których będziemy jeszcze szczegółowo informować.

Zachęcamy także do zaglądania na profil Letniego Biegu Piastów na portalu społecznościowym facebook, gdzie codziennie publikujemy informacje na temat LBP.


Zapisy możliwe poprzez naszą stronę, jak również na datasport.pl (kliknij):

Ultra i półmaraton

Jedenastka

Nordic walking

Wyprawa Zucha

Bieg Przedszkolaka


Zapraszamy!

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski