IMG 8394

- Super! - podsumowała na mecie dzisiejszą Jakuszycką Jedenastkę mistrzyni świata lekarzy Mirosława Przyłuska ze Szczecina, wielka miłośniczka Polany Jakuszyckiej. Wiele radości było także podczas rekreacyjnego marszu nordic walking oraz Biegu Przedszkolaka.

IMG 8403

Rano nad Jakuszycami było pochmurno i wydawało się, że może lunąć. Po raz kolejny jednak aura okazała się łaskawa i zamiast deszczu zaświeciło słońce.
Start w Jakuszyckiej Jedenastce z udziałem ponad czterystu biegaczy był okazją, by w krótkim czasie zobaczyć spory fragment Gór Izerskich: drogę spacerową na Orle, Granicznik, zbieg górską ścieżką do mostu na Izerze, a nieco dalej Samolot z wymagającym podbiegiem i zbiegiem.

IMG 8385

Piotr Holly, który w sobotę przegrał w półmaratonie z rywalami i zatruciem pokarmowym, dziś zaprezentował się znakomicie. Po wczorajszej niedyspozycji nie było śladu! W znakomotym stylu mknął do mety ze sporą przewagą. Drugiego na mecie Bartosza Roskosza wyprzedził aż o dwie minuty i 46 sekund.
Wśród kobiet w równie pięknym stylu zwyciężyła Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca.


Dwadzieście minut później na tę samą trasę wyruszyło 145 uczestników spacerowania z kijami - nordic walking.


- To konkurencja rekreacyjna, bez wyników - mówiła Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. - Zawody są jednymi z wielu, które wchodzą w skład naszej ligi. Formuła bez rywalizacji bardzo odpowiada uczestnikom. Nie ma mowy o naruszaniu zasad fair play - podbieganiu, czy skracaniu trasy.


Gdy biegacze i miłośnicy chodzenia z kijami wędrowali przez Góry Izerskie, Polanę Jakuszycką opanowały przedszkolaki. Ich bieg z przeszkodami rozpalił emocje setek rodziców i innych kibiców.

IMG 8399

Kto nie chciał biegać ani chodzić, mógł wylegiwać się na leżakach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych albo robić zakupy w hali expo, gdzie powodzeniem cieszyły się gadżety Biegu Piastów.


Atmosfera była bardzo przyjacielska i rodzinna. Wielu zawodników umawiało się na kolejne spotkania w Jakuszycach przy okazji imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zapraszamy!

JAKUSZYCKA JEDENASTKA

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski