pato

1370 uczestników - takiej frekwencji na Letnim Biegu Piastów jeszcze nie było!


414 zawodników ukończyło półmaraton, 411 bieg na 11 km, 201 ultramaraton, 145 osób wzięło udział w marszu nordic walking, 107 uczniów przebiegło kilometr w trakcie Wyprawy Zuchów, a 92 przedszkolaków pokonało trasę Biegu Przedszkolaka.

las 2

W sumie zanotowaliśmy 1370 uczestników, co jest rekordem w pięcioletniej historii zawodów.


Statystyki to jednak tylko jedna z przyczyn, które sprawiają, że mamy prawo ocenić Letni Bieg Piastów jako udany. Równie bardzo, jak na frekwencji, zależy nam na jakości zawodów. Dlatego jesteśmy zadowoleni z pozytywnych opinii na temat tras, ich zabezpieczenia, oznakowania oraz obsługi i zaopatrzenia punktów odżywczych.

mezo

Sporo osób przyjechało na Letni Bieg Piastów, choć nie startowały. Dla części z nich atrakcją okazał się występ Jacka Mejera MEZO - rapera i biegacza, który tuż po zakończeniu półmaratonu zaśpiewał ze sceny swoje przeboje.


Wydarzeniem sportowym Letniego Biegu Piastów był start aktualnej mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym Patrycji Bereznowskiej.

dzieci

Wśród zawodników było wielu stałych bywalców Polany Jakuszyckiej i naszych zawodów, jak i tych, którzy przyjeżdżają tu tylko latem. To nowa grupa, która - mamy nadzieję - postanowi kiedyś odwiedzić nas także zimą, przy okazji Biegu Piastów na nartach.


- Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w Letnim Biegu Piastów - podsumowuje dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz. - Byli to nie tylko zawodnicy, ale i ich rodziny. Taki był nasz cel, właśnie dlatego przygotowaliśmy bogaty program towarzyszący. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do nas za rok!

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski