prezydent

Mistrz świata, rekordzista kultowego marszu, prezydent wielkiego miasta, zwyciężczyni Letniego Biegu Piastów i wiele innych interesujących z różnych względów postaci wystartuje w Rowerowym Biegu Piastów. Oto kilka słów o niektórych, spośród ponad 400 znajdujących się na liście startowej.

Adam Draczyński - podwójny (indywidualnie i drużynowo) mistrz świata w maratonie biegowym w 2008, wicemistrz Polski na 1500 m (2000), brązowy medalista mistrzostw Polski w maratonie (2008).
Bartek Hofman - rekordzista 137-kilometrowej trasy Przejścia Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza.
Jacek Jaśkowiak - prezydent Poznania, szef organizacji Pucharu Świata w Narciarstwie Biegowym na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie w 2012 i 2014, uczestnik wielu długich biegów narciarskich zaliczanych do Worldloppet.
Zygmunt Bobowski - wielokrotny uczestnik narciarskiego Biegu Piastów, prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów.
Mateusz Caban - ukończył przed kilkoma dniami Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej im. Daniela Ważyńskiego i Mateusza Hryncewicza na dystansie 137 km.
Janusz Czaplicki - miłośnik biegania w Jakuszycach na nartach i bez nich, regularny uczestnik wycieczek biegowych, organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów.
Adam Andrzej Fijałkowski - uczestnik długich biegów narciarskich na czterech kontynentach.
Dominika Jarosz - zwyciężczyni Letniego Biegu Piastów na 10 km w 2014 roku.
Martin Koucky - szef organizacji Jizerskiej Padesatki - największego biegu na nartach Czech, jak również jej letniej wersji bez nart.

Lubomir Leszczyński - nadleśniczy Nadleśnictwa Świeradów Zdrój.

Zbigniew Domżalski - prezes Turystycznego Klubu Kolarskiego TIGRIS w Rudzie Śląskiej, wielokrotny mistrz i wicemistrz Polski w maratonach MTB, ukończył najtrudniejszy bikemaraton w Europie - Salzkammergut Trophy - 209 km i 7006 m przewyższeń.

Marek Chromicz - sekretarz Stowarzyszenia Bieg Piastów.
Na zdjęciu: Jacek Jaśkowiak, służbowo prezydent Poznania, prywatnie miłośnik Szklarskiej Poręby i Jakuszyc, zapalony cyklista i narciarz biegowy.