1rbp

Zimno, pochmurno, ale zawodnicy nie zawiedli! Prawie czterysta osób wzięło udział w Rowerowym Biegu Piastów na dystansach 20 i 40 kilometrów. Zwyciężyli Rafał Alchimowicz i Marzanna Durlik (40 km) oraz Adam Kaczmarek i Katarzyna Łukomska (20 km).

Polana Jakuszycka nie była zbyt łaskawa dla rowerzystów - od rana było zimno, tuż przed startem o godz. 11 temperatura wynosiła niespełna osiem stopni. Mimo to na Polanę Jakuszycką zjechało prawie czterystu cyklistów z różnych stron Polski i Czech. Wielu z nich to nasi znajomi z tras narciarskich i biegowych.
Trasa wiodła z Polany Jakuszyckiej na Dolny Dukt Końskiej Jamy do Rozdroża pod Cichą Równią, skąd Starą Drogą Celną prowadziła na Orle, by wokół Koziego Grzbietu, przez Rozdroże pod Działem Izerskim, doprowadzić zawodników z powrotem na Polanę Jakuszycką. Najbardziej wymagający był kamienisty, ostry zjazd na Orle oraz podjazd na Rozdroże pod Działem Izerskim.

5
Pierwsi pędzili bardzo szybko i sprawiali wrażenie, że trasa nie nastręcza im większych trudności. Ci, którzy jechali bardziej z tyłu, na najbardziej wymagających odcinkach schodzili z rowerów i prowadzili je.
Na końcu stawki były urocze obrazki rodziców z dziećmi, podążającymi do mety znaczniej wolniej, niż reszta stawki, ale i tak w tempie imponującym, jak na swój wiek.

Najstarszym uczestnikiem był Marek Chromicz - sekretarz zarządu Stowarzyszenia Bieg Piastów. W RBP pojechali także prezes Stowarzyszenia Bieg Piastów Zygmunt Bobowski, jak również członkowie stowarzyszenia Adam Fijałkowski, Norbert Litwicki i Leszek Kosiorowski. Norbert miał pecha - na zjeździe ktoś go wyprzedził, zajechał drogę i Norbert koziołkował tłukąc się dość mocno. Nic sobie na szczęście nie złamał, a znając go jesteśmy pewni, że szybko dojdzie do siebie i wkrótce wróci do treningów.

3
- Zespół Biegu Piastów, po zawodach narciarskich i biegowych, przygotował także rowerowe – mówi komandor Biegu Piastów, Dariusz Serafin. - Wykonaliśmy to zadanie po raz pierwszy. Dziękujemy za pozytywne oceny, ale zdajemy sprawę, że pewne rzeczy wymagają poprawy. Będziemy wdzięczni za wszelkie uwagi i komentarze.
Prosimy przesyłać je e-mailem na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., lub wpisywać na naszym profilu na facebooku.

Zdjęcia z Rowerowego Biegu Piastów

Pełne wyniki Rowerowego Biegu Piastów

DSC 4577