DSC 4630

20, 40 i 60 km - oto dystanse Rowerowego Biegu Piastów, który odbędzie się 24 września w Jakuszycach na pięnych trasach Gór Izerskich. Początek zapisów 1 czerwca.

Dystans 60 kilometrów jest nowością. To nasza reakcja na uwagi uczestników ubiegłorocznego Rowerowego Biegu Piastów, którzy sugerowali rozważenie wprowadzenia dłuższego dystansu, niż 20 i 40 km.

Ukończenie RBP na 60 km to okazja do zdobycia Wielkiego Jakuszyckiego Szlema w formie statuetki Piasta. Warunkiem jest ukończenie na najdłuższych dystansach także zimowego Biegu Piastów na biegówkach oraz Letniego Biegu Piastów na nogach. Zachęcamy do zapoznania się z regulaminem Wielkiego Szlema Jakuszyckiego na naszej stronie.

Rowerowy Bieg Piastów rozegrany zostanie 24 września, choć wiemy, że tego samego dnia na Dolnym Śląsku odbędzie się Bike Maraton. Wielu rowerzystów zwracało nam na to uwagę. Analizowaliśmy możliwość zmiany terminiu. Datę 24 września podaliśmy jednak wiele miesięcy temu i wiemy, że wiele osób już zaplanowało sobie przyjazd do Jakuszyc w tym dniu specjalnie z myślą o starcie RBP. Chcemy uszanować ich czas i plany.

Stopniowo będziemy podawać kolejne szczegóły organizacyjne na temat RBP. Zapraszamy do udziału!