Jakuszyce to miejsce w którym...

Jakuszyce to nie tylko miejsce, gdzie odbywa się największy w Polsce, masowy bieg narciarski, ale przede wszystkim brama w Góry Izerskie, czynna przez cały rok. Bieg Piastów, choć to wspaniała impreza, trwa tylko trzy dni, Góry Izerskie czekają na turystów zawsze.
Polana Jakuszycka jest miejscem startu kilkudziesięciu biegów i imprez narciarskich w ciągu całego sezonu. Pierwsze odbywają się już w grudniu. Biegają harcerze i niepełnosprawni, różne grupy zawodowe, związki i towarzystwa sportowe, tysiące indywidualnych sportowców. Niemal codziennie jest tu jakaś impreza, niemal codziennie można tu spotkać berlińczyków i mieszkańców niemieckich miast, tak samo jak Wrocławia, Warszawy, czy Jeleniej Góry.
50 kilometrów narciarskiego biegu to ogromny wysiłek. Ale wcale nie trzeba biegać tak daleko, by ostro zmierzyć się z samym sobą. Już w najbliższym sąsiedztwie Polany są wspaniale przygotowane pętle, które zmuszają do maksymalnego wysiłku, ale jednocześnie pozwalają 'oszukiwać', bo są tak skonstruowane i poprowadzone w terenie, że mocniejszy narciarz może sobie wybrać ' odcinek- mordercę', a słabszy inną trasą go obejść- czyli wszystko dla każdego.
Jakuszyckie bieganie na nartach kończy się dopiero w maju. W pierwszą sobotę tego miesiąca, przeważnie przy wspaniałym słońcu, na imprezie zwanej Śnieżną Majówką spotykają się ci, którzy biegali całą zimę i ci, którzy biegają tylko raz w roku, właśnie wtedy - po wspaniałych firnach, w pełnym, palącym już słońcu.

SPONSOR GENERALNY I GŁÓWNY

bank polski kghm sponsor

 

 SPONSORZY

enervit brubeck

 SPONSORZY WSPIERAJĄCY

skike norweskadolina

skike holmenkol

 

 

PARTNERZY

umwd projekt ue strazgraniczna strazpozarna lasypanstwowe policja szklarskaporeba jeleniagora  terma julia datasport nordic walking   higeen cube skiteam szkolapng   

 

PATRONAT MEDIALNY

prjedynka  tvppolonia skipolstrimeo strimeo

POLECAMY

 tn biegowki  na biegowkach  druzyna szpiku rolski