BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

54 osoby pobiegły trasą Jakuszyckiej 11!

2018-05-12 20:38:00

photo

Rekonesans trasy Jakuszyckiej 11 upłynął nam w miłej atmosferze, w tempie w sporej mierze konwersacyjnym, przy pięknej pogodzie, która do tego stopnia była łaskawa, że rozpadało się chwilę po zakończeniu biegu przez ostatniego uczestnika.

Rekordowa była frekwencja - 54 osoby oraz dwa psy. Duża w tym zasługa znakomitej animatorki zajęć sportowych wśród młodzieży Gosi Marciniak z Karpacza, który nie pierwszy raz przyjechała do Jakuszyc z młodymi biegaczami oraz rodzicami. Byli też biegacze z Jeleniej Góry, Polkowic, Legnicy, Świdnicy i innych miejscowości. Bogusław Godlewski przybył w obstawie dwóch pięknych psów.

Każdy biegł takim tempem, jakie mu pasowało. W czołowej grupie znalazł się Stanisław Jaworski, znany jako spiker biegowy (i nie tylko), ale przede wszystkim biegacz z wielkimi sukcesami na koncie. Opowiadał w biegu (dla niego było to tempo rekreacyjne) o swojej kapitalnej życiówce w maratonie (2:20) oraz zwycięstwie w Maratonie Ślężan (2:28 w 1990 roku). Choć od tych sukcesów minęło sporo czasu, to Staszek utrzymuje imponującą formę.

Dystans wynosił wprawdzie tylko 11 kilometrów, ale z racji sporego stopnia trudności trasy i różnego poziomu uczestników, dość szybko rozciągnęliśmy się na sporej przestrzeni. Młodzież z Karpacza ze swoimi wychowawcami zatrzymała się na Orlu i powróciła. Reszta uczestników pobiegła przez uroczy Granicznik do mostu na Izerze, skąd przez Orle pomknęła na Samolot. Potem czekał nas już tylko zbieg na Polanę Jakuszycką.

Aby nikt się nie zgubił i każdy czuł się bezpiecznie, nasz człowiek pilnował tyłów, czyli ostatnich uczestników rekonesansu. Wszyscy dotarli do końca cali, zdrowi i - sądząc z komentarzy - zadowoleni.

Kilka osób było dziś w Jakuszycach pierwszy raz w życiu. Bardzo się cieszymy, że kolejne osoby odkrywają to cudowne miejsce, i to nie tylko zimą. Mamy nadzieję, że pobiegniecie z nami także 26 maja, w trakcie rekonesansu trasy Jakuszyckiego Półmaratonu. Dystans wyniesie około 21 km, trasa będzie nowa w porównaniu z ubiegłoroczną (trudniejsza), jednak jeśli ktoś nie czuje się na siłach pokonać całej, może przebiec tylko część - z Jakuszyc na Orle, a potem od razu wrócić do Jakuszyc. Początek rekonesansu 26 maja o godz. 11.

Jutro natomiast (niedziela, 13 maja) o godz. 10 przejażdżka trasy MINI Rowerowego Biegu Piastów. Zaczynamy koło budynków Biegu Piastów na Polanie Jakuszyckiej. Zapraszamy!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl