BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Letni Bieg Piastów - wypowiedzi zwycięzców i organizatora

2018-08-27 07:41:00

photo

Oto, co o Letnim Biegu Piastów powiedzieli zwycięzcy i dyrektor zawodów Kaja Sznajdrowicz.


 

Piotr Basiński (zwycięzca Jakuszyckiego Ultramaratonu): - Jestem bardzo szczęśliwy, że wygrałem! Trasa ultramaratonu wymagająca, ale urozmaicona, z odcinkami bardzo szybkimi, ale i trudnymi. Najgorsze były grząskie miejsca, na których czas wydawał się dłużyć.


 

Małgorzata Moczulska (zwyciężczyni Jakuszyckiego Ultramaratonu): - Jestem z asfaltu, to dopiero mój trzeci bieg górski, w tym pierwszy ultra. Jestem w szoku, czuję taki luz i moc! Na pewno nie jest to moje ostatnie górskie ultra, choć ubijanie asfaltu przydało się dziś – na asfaltowych odcinkach trasy wyprzedzałam, gorzej było na trawie i fragmentach mokrych. Świetna organizacja biegu – bufety, ludzie, wszystko naj! I jeszcze piękne widoki. Na pewno przyjadę tu za rok.


 

Jacek Sobas (zwycięzca Jakuszyckiego Półmaratonu i zdobywca Pucharu Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich): - Z moim rywalem Pavlem Brydlem rywalizowaliśmy już w przeszłości i przegrywałem o 5-10 minut, więc tym bardziej cieszę się ze zwycięstwa. Obawiałem się go na zbiegach i podbiegach. Gdy odskoczyłem mu właśnie na podbiegu, byłem bardzo zdziwiony. Pobiegłem w Letnim Biegu Piastów połówkę do kompletu, bo w tym roku zaliczyłem już w tych stronach półmaratony karkonoski i Wielką Pętlę Izerską. Dzięki temu zdobyłem Puchar Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich.


 

Dominika Stelmach (zwyciężczyni Jakuszyckiego Półmaratonu, zdobywczyni Pucharu Szklarskiej Poręby w Półmaratonach Górskich): - Uwielbiam tutaj trenować i startować. Cieszę się, że udało się skompletować zwycięstwa w trzech półmaratonach i zdobyć Puchar Szklarskiej Poręby. Pogoda do biegania była dziś idealna, a trasa fantastyczna, w stu procentach biegowa, polecam każdemu - nie jest trudna techniczna, każdy sobie na niej poradzi. Dla mnie udział w Letnim Biegu Piastów był świetnym treningiem w ramach przygotowań do maratonu oraz mistrzostw świata w biegach alpejskich, czyli 12 kilometrów tylko pod górę.


 

Krzysztof Tschirch (zwycięzca Jakuszyckiej Jedenastki): - Trasa bardzo wymagająca. Jeszcze niedawno byłem na obozie w Austrii z moim klubem Karkonosz Running Team i obawiałem się, że nie zdążę z formą, ale na szczęście stało się inaczej: trafiłem z formą w punkt! Starałem się atakować na podbiegach, bo właśnie podbiegi trenowaliśmy często na obozie. To mój pierwszy start w Letnim Biegu Piastów i od razu zwycięstwo! Organizację tego biegu uważam na za najlepszą ze wszystkich biegów górskich, w których startowałem.


 

Katarzyna Ślusarczyk (zwyciężczyni Jakuszyckiej Jedenastki): - Na trasie było ciężko, ale fajnie. Dużo gór, ale i mocny zbieg. W pewnym momencie ktoś mi krzyknął, że jestem pierwsza. To mnie nakręciło, dało jeszcze większą moc. Startuję w Letnim Biegu Piastów od trzech lat. Atmosfera jest tu bardzo miła, ludzie fajni, a pogoda zawsze dobra. Polecam każdemu.


 

Kaja Sznajdrowicz (dyrektor Biegu Piastów): - Pragnę podziękować zawodnikom za udział w zawodach, stworzenie świetnej atmosfery oraz sportową rywalizację. Wasz uśmiech widziany na mecie jest dla nas najlepszą nagrodą. Szczególne podziękowanie kieruję do wszystkich wolontariuszy, którzy zabezpieczali trasy i wspierali uczestników. Dziękuję za wasze zaangażowanie, poświęcony czas i uśmiech. Oczywiście nie byłoby tego biegu gdyby nie Team Biegu Piastów, który po raz kolejny spisał się na medal.


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl