BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Letni Bieg Piastów - niedziela

2017-08-27 16:38:00

photo
- Super! - podsumowała na mecie dzisiejszą Jakuszycką Jedenastkę mistrzyni świata lekarzy Mirosława Przyłuska ze Szczecina, wielka miłośniczka Polany Jakuszyckiej. Wiele radości było także podczas rekreacyjnego marszu nordic walking oraz Biegu Przedszkolaka.
Rano nad Jakuszycami było pochmurno i wydawało się, że może lunąć. Po raz kolejny jednak aura okazała się łaskawa i zamiast deszczu zaświeciło słońce.
Start w Jakuszyckiej Jedenastce z udziałem ponad czterystu biegaczy był okazją, by w krótkim czasie zobaczyć spory fragment Gór Izerskich: drogę spacerową na Orle, Granicznik, zbieg górską ścieżką do mostu na Izerze, a nieco dalej Samolot z wymagającym podbiegiem i zbiegiem.

Piotr Holly, który w sobotę przegrał w półmaratonie z rywalami i zatruciem pokarmowym, dziś zaprezentował się znakomicie. Po wczorajszej niedyspozycji nie było śladu! W znakomotym stylu mknął do mety ze sporą przewagą. Drugiego na mecie Bartosza Roskosza wyprzedził aż o dwie minuty i 46 sekund. Wśród kobiet w równie pięknym stylu zwyciężyła Elżbieta Kowalewska ze Zgorzelca.

Dwadzieście minut później na tę samą trasę wyruszyło 145 uczestników spacerowania z kijami - nordic walking.
- To konkurencja rekreacyjna, bez wyników - mówiła Paulina Ruta, prezes Polskiego Stowarzyszenia Nordic Walking. - Zawody są jednymi z wielu, które wchodzą w skład naszej ligi. Formuła bez rywalizacji bardzo odpowiada uczestnikom. Nie ma mowy o naruszaniu zasad fair play - podbieganiu, czy skracaniu trasy.
Gdy biegacze i miłośnicy chodzenia z kijami wędrowali przez Góry Izerskie, Polanę Jakuszycką opanowały przedszkolaki. Ich bieg z przeszkodami rozpalił emocje setek rodziców i innych kibiców.Kto nie chciał biegać ani chodzić, mógł wylegiwać się na leżakach, uczestniczyć w panelach dyskusyjnych albo robić zakupy w hali expo, gdzie powodzeniem cieszyły się gadżety Biegu Piastów. Atmosfera była bardzo przyjacielska i rodzinna. Wielu zawodników umawiało się na kolejne spotkania w Jakuszycach przy okazji imprez organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. Zapraszamy! JAKUSZYCKA JEDENASTKA

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl