BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Już 700 zgłoszonych na Letni Bieg Piastów

2018-05-08 11:57:00

photo

Poznaj Góry Izerskie w biegu...


Jedenastka i marsz nordic walking dla każdego, półmaraton dla zaawansowanych, ultra dla twardzieli zaprawionych w bojach, biegi dziecięce dla najmłodszych. Letni Bieg Piastów coraz bliżej!

Rozegrany zostanie w ostatni weekend sierpnia w Górach Izerskich ze startem i metą w Jakuszycach. Trasa Jakuszyckiej Jedenastki, czyli biegu na 11 kilometrów, nie zmieni się, czyli jej uczestnicy pobiegną trasą spacerową na Orle, podbiegną na Granicznik, zbiegną do kładki granicznej (pomiędzy Polską z Czechami) na Izerze, zawrócą, ale inną trasą, na Orle, skąd podbiegną na Samolot. Potem pozostanie już tylko zbieg do Jakuszyc.

Tą samą trasą pomaszerują uczestnicy rekreacyjnego (czyli bez wyników i nagród) marszu nordic walking.

Zmieni się trasa Jakuszyckiego Półmaratonu (21 km) i Ultramaratonu (biegu na 50 km). Powodem jest konieczność rezygnacji z Koziego Grzbietu, czego wymaga ochrona przyrody. Tym razem trasa połówki i ultra poprowadzona zostanie przez Granicznik i nad Izerą w pobliżu granicznego mostku, jak również na Cichą Równię.

Jakuszycki Półmaraton zakończy się Górnym i Dolnym Duktem, natomiast ultramaratończycy pobiegną jeszcze na Kopalnię Stanisław, Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci, by wrócić do Jakuszyc przez Czerwone Skałki oraz na bardzo wymagające pod względem nawierzchni trasy o nazwach Woda Mineralna i Bez Łaski, jak również Dolny Dukt.

Po pięciu tygodniach od rozpoczęcia zapisów na liście startowej było około 700 osób. Największym zainteresowaniem cieszą się ultramaraton i półmaraton. Ten pierwszy będzie równocześnie setnym maratonem jeleniogórzanina Wiesława Dula. Swoją przygodę z długimi biegami rozpoczął niemal 40 lat temu w Jakuszycach podczas zimowego Biegu Piastów. Darzy Jakuszyce i Bieg Piastów dużym sentymentem i sympatią (często startuje w różnych biegach w naszych koszulkach). Dlatego postanowił, że setny maraton pokona właśnie w ramach Letniego Biegu Piastów. Pobiegnie z numerem setnym, a towarzyszyć mu będzie wielu przyjaciół i znajomych z biegowych tras.

Zapraszamy do udziału w Letnim Biegu Piastów!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl