BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Setny maraton Wiesława Dula

2018-07-11 13:20:00

photo

Jakuszycki Ultramaraton w ramach Letniego Biegu Piastów będzie setnym maratonem jeleniogórzanina Wiesława Dula. Wybrał nasze zawody na tę specjalność okoliczność, bo czuje się mocno związany z Biegiem Piastów. To tu pierwszy raz startował: w 1979 roku w IV Biegu Piastów.


Wystartował i zakochał się! W Biegu Piastów i Jakuszycach. Od tamtej pory startuje niemal zawsze w Biegu Piastów. Opuścił go wyjątkowo, gdy pojechał do Szwecji na Bieg Wazów, rozgrywany w tym samym terminie.
 

Wiesław to maratończyk w każdym calu: narciarski, biegowy i górski. Na nartach zwiedzał trasy w różnych zakątkach Europy, gdy innym jeszcze się to nawet nie śniło. Podczas sportowych podróży przeżył wiele przygód, nie tylko biegowych.
 

Jak tę związaną z austriackim Dolomitenlauf, gdzie wybrał się z kolegami w czasach głębokiej komuny małym fiatem, obciążonym do granic wytrzymałości (kanistry trzeba było wieźć z sobą, bo różnica w cenie benzyny była potężna).
 

Gdy poczciwe fiacisko z dzielnymi narciarzami dojechało do Lienzu, zawodnicy chcieli odebrać numery startowe. Okazało się niestety, że śniegu nie ma, bieg odwołany...
 

To było w czasach przedinternetowych, gdy zgłoszenia na zawody wysyłało się pocztą. Wiesławowi i jego ekipie nie pozostało nic innego, jak wpakować się z powrotem do malucha i wracać. W jeleniogórskim mieszkaniu czekała wiadomość pocztowa z Austrii o odwołaniu Dolomitenlauf.
 

Ale udało się tam pobiec kiedy indziej, podobnie, jak w wielu innych biegach Worldloppet i innych. Wiesiek nigdy nie pękał. Gdy podczas Szumawskiego Skimaratonu w Czechach rozwaliło mu się wiązanie, dotarł do mety pieszo, z nartami w rękach.
 

W maratonie bez nart Wiesław ma bardzo bogaty dorobek - jego życiówka to znakomity rezultat 3:07, swego czasu startował tak aktywnie, że był nawet bliski ukończenia wszystkich maratonów w Polsce. Gdy jednak bieganie w Polsce stało się modne, maratonów zaczęto organizować tak wiele, że cel ten stał się praktycznie niemożliwy do osiągnięcia.
 

Wiesław Dul należy do biegaczy łączących starty w maratonach i innych zawodach z turystyką oraz życiem towarzyskim i rodzinnym. Bez nart ukończył maratony m. in. w Berlinie, Wiedniu, Mediolanie, Bratysławie i wielu miejscach w Polsce. Zwykle podróżuje z kolegami bądź córkami, które poszły śladem taty i także biegają, również maratony. Rodzina Dulów tworzy drużynę biegową o nazwie Family Team.
 

Jest nam bardzo miło, że znając tak wiele wspaniałych tras i miejsc do biegania, czymś szczególnym są dla Wieśka Jakuszyce, a zawodami, z którymi czuje się związany nadzwyczajnie, jest Bieg Piastów.
 

Setny maraton Wiesława Dula - Jakuszycki Ultramaraton, będzie wielkim wydarzeniem dla środowiska biegowego. Pobiegnie wielu znajomych i przyjaciół Wieśka z różnych stron. Pewnie dlatego limit 250 miejsc na nasze ultra tak szybko się wyczerpał. Ale zawsze można przyjechać i kibicować bądź wystartować w półmaratonie lub na 11 km.

Zapraszamy!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl