BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Lokalnie i ogólnopolsko – jak KGHM wspiera sport

2021-02-10 09:58:00

photo
KGHM Polska Miedź jako mecenas polskiego sportu prowadzi swoje działania wielowymiarowo – popularyzuje sport wśród społeczności lokalnych na Dolnym Śląsku, dba o kluby sportowe w regionie, a także jako strategiczna spółka Skarbu Państwa prowadzi działania wspomagające przedstawicieli licznych dyscyplin, kształtując przyszłe medalowe nadzieje dla naszego kraju.

Miedziowa spółka od lat promuje zdrowy tryb życia, wspomaga finansowo szkolenie dzieci i młodzieży oraz integruje młodych zawodników z różnych części regionu. Firma realizuje program EKO-zdrowie, organizując zajęcia sportowe dla mieszkańców Zagłębia Miedziowego, w tym lekcje pływania dla dzieci czy nordic walking dla seniorów. KGHM pozostaje też sponsorem wielu wydarzeń sportowych w regionie takich jak Bieg Piastów w Jakuszycach czy Crossowa Liga Biegowa.

Działania sponsorskie rozciągają się także na liczne dolnośląskie kluby sportowe. KGHM to bowiem nie tylko sponsor występującego w Ekstraklasie Zagłębia Lubin. Spółka wspomaga też finansowo drużyny siatkarskie Volleyball Wrocław, Cuprum Lubin oraz kluby piłki ręcznej MKS Zagłębie Lubin i Chrobry Głogów.

– Wspieranie sportu to jeden z elementów naszych działań o charakterze społecznym. KGHM ma poczucie odpowiedzialności za region, dlatego sponsorujemy wszelkiego rodzaju inicjatywy związane z jego rozwojem. Sport traktujemy jako ważny fragment życia lokalnych społeczności, spełniający m.in. funkcję wychowawczą wobec młodzieży. Dlatego wspomagamy zarówno profesjonalne kluby sportowe, jak i amatorów – tłumaczy Lidia Marcinkowska-Bartkowiak, Dyrektor Naczelny ds. Komunikacji KGHM Polska Miedź S.A.

Wymiar lokalny to jednak nie wszystko. Firma chce wspierać sport również na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej. Z tego też względu w marcu 2019 roku zainaugurowała program stypendialny „Miedziane Rywalizacje”, który kierowany jest do sportowców indywidualnych, w tym wielu nadziei olimpijskich podczas Igrzysk w Tokio. W ramach programu tylko w ubiegłym roku 24 sportowców mogło liczyć na pomoc w karierze. W tym gronie znalazły się tak znane postacie jak łyżwiarka Natalia Czerwonka czy pływak Radosław Kawęcki.

Dbanie o sport to w KGHM coś więcej, niż strategia CSR. To prawdziwa chęć wykuwania sportowych sukcesów, tak w sferze lokalnej, jak i na profesjonalnych arenach.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl