BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn

dni

Godz.

Minut

Sekund

Trasa Mój Tauron

 
Trasa na Kopalnię od dziś trasą „Mój TAURON”
 
Tu formę szykowała multimedalistka olimpijska oraz zdobywczyni Pucharu Świata w biegach narciarskich, Justyna Kowalczyk. Tu prowadzą trasy zimowego, letniego i rowerowego Biegu Piastów. Tu kręcono teledysk do piosenki zespołu Radiohead. Tu wreszcie można się zakochać o zachodzie słońca w Górach Izerskich i Karkonoszach.
 
Asfaltowa, szeroka, otoczona lasem, idealna dla biegaczy narciarskich. Pokonasz ją bez problemu z uśmiechem na twarzy, tak samo jak sprawy załatwiane w serwisie obsługowym Mój Tauron (dostępnym także jako aplikacja)


 
Trasa o długości 2.7 km i różnicy poziomów 75 m w górę na Rozdrożu pod Cichą Równią biegnie w odległości 3 km od Polany Jakuszyckiej. Śnieg trzyma tu długo dzięki nawierzchni, zacienieniu, ale i wysokości. Początek trasy, leży na wysokości 947 m n.p.m., a koniec na 1022 m n.p.m przy Kopalni Stanisław, najwyżej położonej w Europie kopalni kwarcu.
 
Wbiegając coraz wyżej świat staje się bardziej zimowy, mroźniejszy, srogi. Bywa, że w Jakuszycach jest już wiosna, a na położonej 130 m wyżej Kopalni Stanisław dalej sroga zima.
 
Zjazd z Kopalni to z kolei ... okazja do bicia rekordów szybkości na nartach! Ruch na tej dość wymagającej trasie nie jest zbyt wielki, więc można się rozpędzić .

Kopalnia w terminologii tras to płaskowyż, na który dobiega się, by potem móc biec dalej, w stronę Szklarskiej Poręby. To niesamowite krajobrazowo miejsce, stanowiące ulubiony plener fotografów i wykorzystywane przez artystów.
 
Kopalnia jest znakomitym punktem orientacyjnym dla wędrujących po Górach Izerskich. Można z niej kontynuować wycieczki biegowe i piesze na wspaniale widokowy Wysoki Kamień (i dalej na Zakręt Śmierci), bądź na równie atrakcyjną krajobrazowo Wysoką Kopę (najwyższy szczyt Gór Izerskich - 1126 m n.p.m.), skąd można pójść i pobiec do Chatki Górzystów lub nawet znacznie dalej - do pełnego uroku Świeradowa-Zdroju.

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl