BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Wbiegli na nartach w 2018 rok!

2018-01-01 03:30:00

photo

Szalona noc sylwestrowa na biegówkach!

Świetne, pełne inwencji i humoru przebrania, znakomita atmosfera, wyborna forma i rewelacyjna frekwencja - taki był Bieg Sylwestrowy na nartach w Jakuszycach. Około 300 osób wystartowało w 2017, a zakończyło bieg w 2018 roku!

- Było świetnie, nie miałem żadnych wątpliwości, którędy biec. Znam te trasy dobrze - opowiadał pierwszy na mecie Łukasz Klempouz.
- Gdy zawiało, musiałam trzymać swoją koronę! - mówiła Dorota Dahrendorf.

Trasa na szczęście - po niedzielnej odwilży - nie zamarzła i nie zrobiło się na niej lodowisko. Była całkiem dobra - nikt nie zgłaszał problemów.

Nie było mierzonych czasów ani nagród za to, kto pierwszy na mecie. Upominki wręczyliśmy za najciekawsze przebrania. Było w czym wybierać - przebierańców było znacznie więcej, niż w poprzednich latach. Polana Jakuszycka i 6-kilometrowa trasa, na której tryskały szampany, należała do aniołów, kajakarzy, mnichów i wielu innych tajemnych zjaw. Wszystkie się uśmiechały i zgrabnie podążały do mety.

Za metą czekała ciepła herbata i ognisko z kiełbaskami - idealne, by się integrować, w blasku sztucznych ogni, które rozświetlały niebo nad Jakuszycami. Czego życzyliśmy sobie oprócz tego, co zawsze? Śniegu i czasu na wypady na narty do Jakuszyc!
 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl