BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Śnieg jest, zapraszamy na ferie na biegówkach!

2018-01-12 09:14:00

photo

Wczoraj ratraki przejechały prawie wszystkie trasy

O poranku plus jeden stopień, mgła, wieje do 2 m/s. Wczoraj ratraki przejechały prawie wszystkie trasy. Im wyżej, tym warunki lepsze - najlepsze na Samolocie i Cichej Równi oraz Kopalni. Ale można też pobiegać po duktach, wokół Koziego Grzbietu. Ratrak pracował też bliżej Szklarskiej Poręby (na Niematematycznej, PKO Zimowej), ale tam jest mało śniegu, warunki słabe, więc odradzamy ten rejon.

Wczoraj przez większość dnia nie działał przesył sygnału gps z ratraków do systemu informacji o przygotowanych trasach. Przejechaliśmy ich więcej, niż pokazuje ta mapa: TRASY TERAZ

Początek ferii szkolnych! Dziś nasz region czeka najazd gości. Śnieg jest tylko wysoko w Karkonoszach i u nas. Ten łatwo dostępny, bez konieczności wchodzenia wysoko w góry, jest właśnie w Jakuszycach. Na pewno zwiększy się ruch na trasach. Bardzo prosimy pieszych, by nie chodzili po narciarskich trasach biegowych. To po prostu niebezpieczne dla Was i biegaczy narciarskich - bardzo łatwo o zderzenia i wypadki. Pieszym polecamy piękny szlak obok leśniczówki, po karkonoskiej stronie Jakuszyc, jak i jakuszycką "obwodnicę" - drogę leśną, drugą w lewo od głównej drogi za leśniczówką, docierającą do ostatniego parkingu przed granicą (spacer można zacząć na tym parkingu). Wkrótce podamy kolejne propozycje dla pieszych.

Jutro Bieg tylko dla Kobiet, a w niedzielę Bieg dla WOŚP. Starty obu biegów o godz. 10, trasa ta sama: Dolny i Górny Dukt oraz Polana Jakuszycka. Osoby, które nie startują, prosimy w tym czasie o bieganie innymi trasami. Biegi potrwają około godziny - dystans wynosi tylko 7 km.
Na zdjęciu Rozdroże pod Cichą Równią.
Udanego biegania!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl