BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg tylko dla Kobiet - rekord frekwencji!

2018-01-13 15:09:00

photo

Wiele piękna, ambicji i radości dziś na Polanie Jakuszyckiej!

Jedne się ścigały, inne cieszyły się, że dotarły do mety… Dzisiejszy Bieg tylko dla Kobiet był rekordowy pod względem frekwencji, znakomity dzięki świetnej pogodzie i emocjonujący, jeśli chodzi o rywalizację o najlepsze miejsca. Wygrała Joanna Bronisz, drugie miejsce zajęła Anna Gałek, a trzecie Monika Judka.

Pobiegło 150 kobiet, czyli o 36 więcej, niż przed rokiem. Co nas szczególnie cieszy, dla wielu pań był to pierwszy start w życiu. Jak dla Justyny Skorupskiej i Moniki Stelmach, które uśmiechnięte od ucha do ucha, wystrojone w efektowne spódniczki, zameldowały się na mecie po 50 minutach biegu. - To nasz drugi raz na biegówkach! - opowiadały.
WYNIKI

Ponad połowę krócej biegła 22-letnia zwyciężczyni Joanna Bronisz. Wygrała ze sporą przewagą, wypracowaną na końcówce, bo Anna Gałek długo dzielnie dotrzymywała jej kroku. Tuż za nimi finiszowała Monika Judka – po raz kolejny w ścisłej czołówce jakuszyckich zawodów.

Panie pokazały wielką ambicję i wysokie umiejętności także na kolejnych pozycjach. Rewelacyjna Ewa Szmel rywalizowała dzielnie z dwoma Czeszkami – z jedną wygrała, drugiej nie dała rady, ale w swojej kategorii wiekowej sześćdziesięciolatek oczywiście nie miała sobie równych, a w open była siódma.

- Było świetnie! - komentowała Anna Stępień-Kuchnia. - Turyści nie przeszkadzali na Dolnym Dukcie, jak rok temu.

- U nas w Szczecinie nie ma śniegu, a trzeba się przecież rozjeździć przed Biegiem Piastów. Sprawdzić narty, ubranie… - mówiła Michalina Przyłuska.

Jutro wiele uczestniczek Biegu tylko dla Kobiet zamierza pobiec dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy - tym razem nie będzie wyników, nagród, klasyfikacji. W celu charytatywnym.


 


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl