BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Radosny bieg dla WOŚP!

2018-01-14 14:09:00

photo

Rewelacyjne zawody, w których najważniejszy był szlachetny cel!

- Dla takich chwil warto żyć! - mówili uradowani uczestnicy dzisiejszego Biegu dla Wiekiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Jakuszycach. Przebiegli w doskonałej formie siedem kilometrów w najpiękniejszym dniu sezonu... Nad Górami Izerskimi jeszcze nigdy tej zimy tak pięknie nie świeciło słońce.

Nie było wyników, nagród, klasyfikacji  ani opłaty startowej. Były datki (co najmniej 30 zł) do puszki WOŚP, pięć stopni mrozu i trzystu pięciu uczestników z całej Polski. Kto chciał, gnał jak strzała od startu do mety na Polanie Jakuszyckiej przez Dolny i Górny Dukt.

- Pobiegłem spokojnie, a teraz czekam na córkę, która zapisała się na Bieg Piastów na pięćdziesiąt kilometrów. Trzeba więc sporo pobiegać! - opowiadał na mecie Wiesław Dul.

- Wszystko jak najbardziej w porządku! - oceniała sytuację na trasie Kinga Dziadkowiec-Michoń, finiszująca w towarzystwie swojego taty.

Inni biegacze też nam mówili, że turyści na nartach wprawdzie chodzili po Dolnym Dukcie, ale ponieważ tory były trzy, nie było problemu z wyprzedzaniem i można było biec swoim tempem.

Na miano bohaterów dnia zasłużyli także bez wątpienia wspaniali wolontariusze z Piechowic, którzy po raz kolejny włączyli się do akcji społecznej Stowarzyszenia Bieg Piastów. Renata Szwinta i Martyna Szwinta, Magda Kerbua, Joanna Wąsiecka i Ewelina Czyż przygotowały stoisko pełne pyszności własnej roboty.
Czegóż na nim nie było... Najlepszy na świecie murzynek, wykwintny tort z truskawkami, perfekcyjna babka piaskowa, rajskie bezy, sycące bułki  słodkie, rozmaite ciastka o zniewalających smakach, rozgrzewająca zupa gulaszowa, absolutnie doskonałe naleśniki, jak również kawa i herbata. Wszystko służyło jako fanty w loterii,w której każdy los wygrywał, a dochód przeznaczony został dla WOŚP.
Licytowano także, m. in., pamiątki od sportowców oraz przejażdki ratrakiem i skuterem. Wszystko działo się w atmosferze przyjaźni i życzliwości, momentami na oczach milionów, bo dwa wejścia na żywo z Biegu dla WOŚP przeprowadziła telewizja TVN 24.

Dziękujemy wszystkim, którzy biegli i pomogli zorganizować te niezwykłe zawody. SIE MA!
GALERIA ZDJĘĆ

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl