BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Dziesiątka Enervitu w znakomitych warunkach

2018-01-27 14:31:00

photo

Zwycięzcami Tomasz Kałużny i Emilia Romanowicz

- Wspaniałe warunki. Bardzo dużo śniegu! - opowiadał senior jakuszyckich biegaczy Stanisław Mroziński na mecie dzisiejszego biegu na dziesięć kilometrów cyklu Enervit Classic 5-10-15.  Zwyciężyli Tomasz Kałużny i Emilia Romanowicz.

W kolejnych zawodach w tym sezonie, rozegranych w Jakuszycach, padł kolejny rekord frekwencji: do mety dobiegły 234 osoby - 180 mężczyzn i 54 kobiety. Dopisała pogoda - podczas gdy w Jeleniej Górze czy nawet Szklarskiej Porębie aura raczej wiosenna, niż zimowa, w Jakuszycach zima w pełnej krasie. Dzięki temu można było przygotować dobrze trasę wiodącą przez Dolny i Górny Dukt, Jelenią Łąkę i TV Polonię.

- Ciągnąłem od początku mocno i czekałem, aż inni się zmęczą - opowiadał o swoim starcie Tomasz Kałużny. Jako drugi finiszował wicemistrz świata lekarzy, 38-letni stomatolog Paweł Bubula.

Wśród kobiet bezkonkurencyjna okazała się Emilia Romanowicz, która w pokonanym polu zostawiła renomowaną Czeszkę Adelę Boudikovą, zwyciężczynię Biegu Piastów na 50 km w 2016, wracającą na trasy po urodzeniu dziecka.

Finałowy bieg cyklu Enervit Classic 5-10-15 - na dystansie piętnastu kilometrów, odbędzie się w sobotę, 10 lutego. Miejsca jeszcze są, pogoda zamówiona, więc zapraszamy!
ZDJĘCIA
WYNIKI

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl