BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Start w Japonii

2018-02-05 10:51:00

photo

Korespondencja Waldemara Spychalskiego z biegu Wordloppet w japońskim Sapporo na 50 km

Melduję, że bieg w Sapporo się odbył przy pięknej pogodzie, minus 1-2 C , w nocy spadł świeży śnieg, od czasu do czasu wyglądało słońce, prawie wcale nie było wiatru. Trasa jest tu trudna, pomimo niezbyt dużej sumy przewyższeń (767 m), ponieważ strome, wąskie i kręte zjazdy uniemożliwiają nabranie szybkości, którą można by zrekompensować powolną wspinaczkę.
Czołówka potrzebowała na jej pokonanie prawie 2:30, co jeśli weźmiemy pod uwagę, że bieg odbywał się stylem dowolnym i narty jechały nieźle, najlepiej potwierdza moje spostrzeżenie. Narciarze amatorzy mieli duże utrudnienie w postaci miękkiego, nasypanego na krętych zjazdach śniegu oraz licznych japońskich "kamikadze", którzy pomimo wszystko próbując pędzić w dół "sypali' się na śnieg jak ulęgałki. Ja leżałem cztery razy albo najeżdżając na kogoś, kogo nie mogłem wyminąć albo kiedy udało mi się przed kimś wyhamować, ktoś inny z impetem najeżdżał na mnie z tyłu.

Trzeba jednak oddać gospodarzom sprawiedliwość, że na trasie zachowują się bardzo uprzejmie - chętnie ustępują podczas wyprzedzania, a kiedy pozwalamy się komuś wyprzedzić ten ktoś zawsze dziękuje. Kiedy Krzysztof padając na zjeździe uderzył nogą w drzewo, zawodnik japoński zatrzymał się przy nim wypytując dokładnie, czy na pewno nic mu nie jest. Na dystansie 50 km startowało nas tylko 2 Polaków: Krzysztof Kostka i ja. Wrażenia ogólne: super!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl