BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

PTTK zamknął szlaki piesze

2017-12-28 09:37:00

photo

Samolot, Górny Dukt i trasa na Kopalnię zimą tylko dla biegaczy narciarskich!

W porozumieniu z nami PTTK postanowiło zmienić przebieg szlaków pieszych, pokrywających się po wymienionych trasach z szybkimi zjazdami, w okresie od 24 grudnia 2017 do 15 kwietnia 2018. Powód: bezpieczeństwo.

Szczegóły poniżej w komunikacie PTTK:

"Zarząd Oddziału PTTK „Sudety Zachodnie” informuje, że w uzgodnieniu ze Stowarzyszeniem Bieg Piastów, z uwagi na bezpieczeństwo turystów pieszych, jak i narciarskich, w okolicy Polany Jakuszyckiej zamyka się na okres zimowy od 24.12.2017 r. do 15.04.2018 r. szlaki piesze:

- czerwony - od Polany Jakuszyckiej przez samolot do Orla. Jako szlak alternatywny poleca się turystom pieszym od Jakuszyc do Orla szlak żółty do Rozdroża pod Działem Izerskim i dalej do Orla szlakiem zielonym,

- zielony - od Polany Jakuszyckiej, Górnym Duktem Końskiej Jamy do kopalni Stanisław. Jako szlak alternatywny poleca się turystom od Jakuszyc do Rozdroża pod Cichą Równią nie oznakowaną drogę jezdną – tzw. Dolny Dukt Końskiej Jamy i dalej niebieskim na Halę Izerską. Inny wariant pieszy dojścia z Jakuszyc do kopalni Stanisław, to ścieżka od Gościńca „Leśniczówka” drogą, razem ze szlakiem rowerowym ER-2 do Walońskiego Kamienia i dalej znakowanym Szlakiem im. Willi Ericha Peuckerta do Izerskich Garbów (kopalnia Stanisław)

Szanowni turyści piesi i narciarze – bądźcie sobie przyjaźni i wyrozumiali. Każdy chce wypoczywać tak, jak lubi. Dla każdego jest miejsce".


Bardzo dziękujemy PTTK za wypracowanie kompromisu w tej ważnej sprawie, a turystów pieszych prosimy o respektowanie decyzji PTTK.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl