BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Dog Run za rok, ale rekonesans dziś!

2020-05-15 18:57:00

photo

Dziś sprawdziliśmy trasę DOG RUNU, czyli biegu z psem, który zamierzamy wprowadzić do programu Letniego Biegu Piastów w 2021 roku. Planowaliśmy zaprosić Was i Waszych czworonożnych przyjaciół już w 2020 roku, ale z powodu pandemii koronawirusa musimy okroić program Letniego Biegu Piastów. Pieski muszą poczekać.

 

Decyzję o organizacji biegu z psami podjęliśmy pod wpływem obserwacji coraz większej popularności biegania z czworonogami oraz wielu pytań o możliwość startu w Letnim Biegu Piastów w ich towarzystwie. Podpatrzyliśmy też taki bieg w czeskiej Pradze, przy okazji wielkiego praskiego maratonu.

 

Podjęliśmy decyzję o włączeniu DOG RUNU do programu 8 Letniego Biegu Piastów na dystansie ponad 9 kilometrów na trasie: Jakuszyce – Orle (drogą asfaltową) – Samolot – Jakuszyce.

 

Pandemia koronawirusa zmusiła nas do przygotowania nowej koncepcji Letniego Biegu Piastów. Wkrótce, gdy otrzymamy zgody (mamy nadzieję) odpowiednich instytucji na rozegranie zawodów w nowej formie, poinformujemy Was o szczegółach. Wydaje się, że realnym terminem na przekazanie tych wiadomości jest koniec maja.

 

W nowej koncepcji Letniego Biegu Piastów nie ma miejsca na Dog Run, gdyż wymaga on pobieżnych badań psów, co oznacza kontakt pomiędzy zawodnikami a weterynarzem. W nowej koncepcji organizacyjnej zakładamy maksymalne ograniczenie kontaktów między ludźmi, bo tylko tak możemy spełnić wymogi sanitarne i prawne.

 

Nie rezygnujemy jednak z pomysłu. DOG RUN planujemy zorganizować w 2021 roku. Dlatego dziś przebiegliśmy jego trasę. Roli testujących podjęli się Ola Krzysztofiak oraz jej dwa psy: Lusia i Tofik, które spisywały się bardzo dzielnie. Lusia na sporych odcinkach trasy nadawała tempo, wykazując wyraźne cechy przywódcze. Znacznie mniejszy Tofik też dawał sobie radę. Trasa została zaakceptowana!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl