BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Pobiegnij dla Janiny i Kuby!

2017-08-13 14:53:00

photo
PKO Bank Polski zaprasza do przyłączenia się do akcji charytatywnej „biegnę dla Janiny i Kuby” organizowanej podczas 5. Letniego Biegu Piastów w Szklarskiej Porębie.

Biorąc udział w 5. Letnim Biegu Piastów w dniach 26-27 sierpnia 2017 r. w Szklarskiej Porębie będzie można pomóc Janinie i Kubie. 37-letnia Janina choruje na toczeń układowy i reumatoidalne zapalenie stawów. Wymaga specjalistycznego leczenia, na które zbierane są środki. Natomiast 9-letni Kuba cierpi na dziecięce porażenie mózgowe i inne powikłania. Jest po operacji nóg, a do codziennego funkcjonowania potrzebuje specjalnego sprzętu, m.in. ortez oraz rehabilitacji. Janina i Kuba są podopiecznymi Fundacji „Złotowianka”.
Zaangażowanie uczestników, którzy przypną do koszulki kartkę „biegnę dla Janiny i Kuby” i dotrą z nią do mety, zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę na pomoc dla tych dwóch osób. Kartki będzie można odbierać u przedstawicieli PKO Banku Polskiego w Biurze Zawodów (Polana Jakuszycka, Hala Expo) w sobotę 26 sierpnia w godz. 7.30-16.00 oraz w niedzielę 27 sierpnia w godz. 7.30-9.50. Uczestnicy wszystkich zawodów odbywających się w ramach Letniego Biegu Piastów mogą przyłączyć się do akcji charytatywnej.

PKO Bank Polski realizuje od 2013 r. autorski program „PKO Bank Polski Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce, w tym Letni i Zimowy Bieg Piastów. Podczas wszystkich tych wydarzeń organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla...”, zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. W ubiegłym roku podczas Letniego Biegu Piastów zawodnicy pomogli w ten sposób 14-letnim siostrom Dominice i Agnieszce, które urodziły się z mózgowym porażeniem dziecięcym. Od 2013 r. odbyły się 294 takie akcje, w których wzięło udział ponad 106 tys. osób. Od początku istnienia programu Fundacja wsparła 315 beneficjentów kwotą ponad 4,1 mln zł.

Bank zaprasza także na ogólnopolską sztafetę charytatywną w 12 miastach – 3. PKO Bieg Charytatywny, który odbędzie się 16 września 2017 r. W zeszłym roku uczestnicy w całym kraju, wraz z uczniami biorącymi udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych, wybiegali w sumie 32 391 okrążeń. W zamian za ich zaangażowanie Fundacja PKO Banku Polskiego przekazała blisko 633 tys. zł na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w Polsce. Zapisy wystartują 2 września.

Więcej o programie „PKO Bank Polski Biegajmy razem” łączącym popularyzację zdrowego stylu życia z ideą dobroczynności, można przeczytać na stronach:
www.biegajmyrazem.pkobp.pl
www.bankomania.pkobp.pl/biegajmy-razem/
www.facebook.com/PKOBankPolskiBiegajmyRazem
www.instagram.com/pkobiegajmyrazem

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl