BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Ponad 600 na mecie, w tym mistrzyni świata!

2017-08-26 16:30:00

photo
Szybka, ładna, wymagająca trasa przez Góry Izerskie ze startem i metą na Polanie Jakuszyckiej zachwyciła dziś uczestników Jakuszyckiego Ultramaratonu i Półmaratonu. Rywalizacji w pięknych okolicznościach przyrody towarzyszył wysoki poziom sportowy. Wśród zwycięzców jest aktualna mistrzyni świata Patrycja Bereznowska!
 

Start wielkiej osobowości światowych biegów długodystansowych Patrycji Bereznowskiej był wielkim wydarzeniem. Ta 41-letnia doktor hodowli koni i jeździectwa, trenująca bieganie od 10 lat, w ubiegłym miesiącu w irlandzkim Belfaście zdobyła mistrzostwo świata w biegu 24-godzinnym z najlepszym wynikiem w historii: 258 kilometrów i 339 metrów.


- Start w Letnim Biegu Piastów to dla mnie doskonały trening przed Spartathlonem w Grecji - mówiła na mecie. - Trasa świetna: górska, ale szybka, nadająca się nawet dla takich asfaltowych wymiataczy, jak ja!


Patrycja wygrała z dużą przewagą, podobnie jak Jacek Sobas, który jednak w rywalizacji mężczyzn musiał długo liczyć się z atakiem Roberta Farona. W pewnym momencie Robert był już tuż za Jackiem, ale ten wtedy przyspieszył i uciekł rywalowi.


Na mecie na Jacka Sobasa czekała partnerka życiowa i podopieczna, jeśli chodzi o treningi: Karolina Obstój. Ta miłośniczka zawodów w naszej okolicy wygrała w pięknym stylu, z uśmiechem na ustach.


- Często tu startuję, uwielbiam te tereny, więc moja radość ze zwycięstwa jest tym bardziej większa - dzieliła się wrażeniami za metą.


Pokonała jeleniogórską rewelację Paulinę Janik, dla której start w LBP był elementem przygotowań do startu na dystansie 64 km podczas Festiwalu Biegowego w Krynicy.


Półmaraton mężczyzn wygrał renomowany Czech Pavel Bryndl. W pokonanym polu pozostawił m. in. utytułowanego Piotra Hollego, który przyznał za metą, że w szybszym biegu przeszkodziło mu zatrucie pokarmowe.


Wśród 202 uczestników ultramaratonu i 414 półmaratonu było wielu debiutantów, jeśli chodzi o bieganie w górach, jak również stałych bywalców zawodów organizowanych przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. W gronie tych pierwszych był Jacek Mejer MEZO - znakomity raper i biegacz. Zajął 10 miejsce w półmaratonie, ale oszczędzał się, bo tuż po zakończeniu biegu musiał wskoczyć na scenę, by zaśpiewać dla setek ludzi wypełniających Polanę Jakuszycką. Byli to nie tylko biegacze i ich bliscy, ale też wiele innych osób, pragnących ciekawie spędzić czas w pięknym miejscu.


Taka też jest idea Letniego Biegu Piastów - imprezy dla każdego, nie tylko dla startujących. Stąd bogaty program towarzyszący: akcja społeczna "Ratujemy ludzkie życie" z panelami dyskusyjnymi i krwiobusem, Wyprawa Zuchów (bieg dla uczniów podstawówek na dystansie kilometra), animacje dla dzieci i dorosłych, stoiska handlowe i inne atrakcje.


Podobnie będzie w niedzielę, w drugim dniu Letniego Biegu Piastów, którego daniem głównym będzie Jakuszycka Jedenastka na dystansie 11 km oraz marsz nordic walking na tej samej trasie.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl