BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Radiowa Jedynka na 44 Biegu Piastów

2020-02-27 09:24:00

photo

W najbliższy weekend malownicze trasy w Górach Izerskich ze startem i metą w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach na Dolnym Śląsku pokona ponad sześć i pół tysiąca zawodników z 30 krajów z 3 kontynentów. Uczestników 44 Biegu Piastów – Festiwalu Narciarstwa Biegowego, który rozpocznie się w piątek 28 lutego i potrwa do niedzieli 1 marca ponownie wspierać będą dziennikarze radiowej Jedynki. W plenerowym studiu Programu 1 Polskiego Radia przy Polanie Jakuszyckiej będzie można wysłuchać audycji na żywo, spotkać się z prowadzącymi, pozdrowić bliskich na antenie, zrobić sobie zdjęcie w radiowej fotobudce lub wziąć udział w animacjach przygotowanych przez ekipę Jedynki.

 

Biegacze mają do wyboru trasy na dystansach: 6 km, 25 km, 30 km i 50 km. W biegu na 25 km pobiegnie mistrzyni olimpijska i świata Justyna Kowalczyk. Na liście startowej zawodów znajdzie się wielu debiutantów, ale nie zabraknie też weteranów. Jednym z nich jest Walter Judka – jedyny uczestnik wszystkich odsłon Biegu Piastów od 1976 roku, który pobiegnie na 6 km ze swoją wnuczką Olą. Dodatkowo organizatorzy przygotowali dwa biegi dla dzieci – to dla nich wyruszy „Wyprawa Zuchów” i „Bieg Przedszkolaka”. Udział w biegach potwierdzili zawodnicy m.in. z Czech, Kanady, Australii, Norwegii, Szwecji, Hiszpanii, Islandii i Finlandii. Pierwsza Polka i pierwszy Polak na mecie biegu na 50 km tradycyjnie już otrzymają nagrody Programu 1 Polskiego Radia.

Dziennikarze radiowej Jedynki będą obecni w Jakuszycach-Szklarskiej Porębie od piątku 28 lutego. Marcin Kusy zaprosi do plenerowego studia Programu 1 Polskiego Radia na Polanie Jakuszyckiej, skąd poprowadzi „Muzyczną Jedynkę” (godz. 13.00-15.00). Następnie Karolina Rożej i Grzegorz Frątczak rozpoczną „Ekspres Jedynki” (15.00-17.00). Radiowe studio odwiedzi m.in. Marcin Zawół – pierwszy Polak ze złotym medalem w historii zimowych olimpiad młodzieżowych i uczeń szkoły mistrzostwa sportowego w Szklarskiej Porębie. Słuchacze dowiedzą się również, na jakim etapie jest budowa Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej i dlaczego Szklarska Poręba nazywana jest Mineralogiczną Stolicą Polski.

W sobotę 29 lutego dziennikarze radiowej Jedynki zapraszają do aktywnego udziału w audycjach od samego rana. Karolina Rożej i Daniel Wydrych z plenerowego studia na Polanie Jakuszyckiej poprowadzą „Jedyne takie miejsce” (9.00-12.00). Dziennikarze w ostatnią sobotę lutego będą towarzyszyć zmaganiom narciarzy podczas 44. Biegu Piastów: zapewnią relacje z trasy biegu na 50 km techniką klasyczną i oprowadzą słuchaczy po zimowym miasteczku na Polanie Jakuszyckiej. Odwiedzą też górskie schroniska, wybiorą się do Wodospadu Kamieńczyka i opowiedzą o bogactwie minerałów Gór Izerskich. Wśród gości audycji pojawi się m.in. Kaja Sznajdrowicz, dyrektor zarządzający Biegu Piastów oraz rodzinny zespół instruktorów narciarstwa biegowego: Walter, Wojciech, Paweł i Monika Judka. O godz. 14.00 Marcin Kusy ponownie zaprosi słuchaczy i uczestników wydarzenia na „Muzyczną Jedynkę” (14.00-15.00) pełną dźwięków dopingujących i mobilizujących narciarzy.

Relacje reporterów radiowej Jedynki, Marii Mazurek oraz Patryka Michalskiego z przebiegu wydarzeń pojawią się zarówno w piątek, jak i w sobotę w porannych „Sygnałach dnia” (godz. 6.00-9.00), w audycji „W samo południe” (12.00-13.00) oraz w paśmie „Polska i Świat” (godz. 22.00-22.30). Z kolei w niedzielę 1 marca w audycji „Czas pogody” (10.00-12.00) słuchacze Programu 1 Polskiego Radia poznają wyniki finału biegu na 25 km oraz usłyszą rozmowy z uczestnikami i zwycięzcą na tym dystansie.

Radiowa Jedynka zaprasza do udziału w audycjach na żywo oraz do wspólnej zabawy!

____

Przypominamy o możliwości zgłaszania godnych polecenia miejsc w Polsce i o trwającym głosowaniu na „Turystyczną listę przebojów PL” – wielkiej akcji radiowej Jedynki, której efektem będzie lista 100 najwspanialszych atrakcji turystycznych w Polsce – tych znanych i zawsze wartych odwiedzenia, i tych, które dopiero warto odkryć. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Galeria miejsc i formularz zgłoszeniowy: turystycznalistaprzebojow.pl.

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl