BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

18 osób sprawdziło trasę półmaratonu

2018-05-28 08:50:00

photo
Było ciepło, wcale niełatwo, ale bardzo przyjemnie - tak wyglądał sobotni rekonesans nowej trasy Jakuszyckiego Półmaratonu - Letniego Biegu Piastów.

Trasa została zmieniona z uwagi na konieczność wykluczenia z niej odcinka wokół Koziego Grzbietu. Zażyczyła tego sobie Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w trosce o ochronę szlaków migracyjnych rysia i wilka. W zamian dodaliśmy kilka odcinków znanych z biegania na nartach zimą, m. in. trasę Inhalacyjną z Rozdroża pod Działem Izerskim na Orle oraz na Cichej Równi i Volvo (równoległą do Samolotu).

W rekonesansie uczestniczyło osiemnaście osób, w tym była trenerka Józefa Łuszczka Krystyna Turowska, zwyciężczyni Maratonu Ślężan przed ponad 20 laty Genowefa Nowakowska oraz zwyciężca Biegu Piastów w 1984 i 1987 roku Waldemar Witulski, jak również Wiesław Dul, który w trakcie Jakuszyckiego Ultramaratonu pobiegnie swój setnymaraton. Ponieważ trasa półmaratonu pokrywa się z pierwszą częścią trasy ultramaratonu, nasz rekonesans był przydatny także dla tych, którzy zmierzą się z najdłuższym dystansem.

Atmosfera była świetna, szybsi co pewien czas, w węzłowych miejscach, czekali na wolniejszych, ale trzeba podkreślić, że oczekiwanie to nie było długie, bo zebrała się bardzo mocna i wyrównana grupa.  Opinie na temat trasy: piękna, bardzo zielona i naturalna, ale trudniejsza i bardziej górska, niż ta z lat poprzednich.

Nową trasę musimy jeszcze przeanalizować, gdyż pierwszy raz przebiegliśmy ją wiosną, gdy przyroda mogła pokazać, na co stać. Wprowadzimy zapewne korekty, o których natychmiast poinformujemy.

Bardzo dziękujemy wszystkim biegaczom za udział!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl