BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Rekordowy Letni Bieg Piastów

2017-08-27 16:39:00

photo
1370 uczestników - takiej frekwencji na Letnim Biegu Piastów jeszcze nie było!

414 zawodników ukończyło półmaraton, 411 bieg na 11 km, 201 ultramaraton, 145 osób wzięło udział w marszu nordic walking, 107 uczniów przebiegło kilometr w trakcie Wyprawy Zuchów, a 92 przedszkolaków pokonało trasę Biegu Przedszkolaka.
 W sumie zanotowaliśmy 1370 uczestników, co jest rekordem w pięcioletniej historii zawodów.
Statystyki to jednak tylko jedna z przyczyn, które sprawiają, że mamy prawo ocenić Letni Bieg Piastów jako udany. Równie bardzo, jak na frekwencji, zależy nam na jakości zawodów. Dlatego jesteśmy zadowoleni z pozytywnych opinii na temat tras, ich zabezpieczenia, oznakowania oraz obsługi i zaopatrzenia punktów odżywczych.Sporo osób przyjechało na Letni Bieg Piastów, choć nie startowały. Dla części z nich atrakcją okazał się występ Jacka Mejera MEZO - rapera i biegacza, który tuż po zakończeniu półmaratonu zaśpiewał ze sceny swoje przeboje. Wydarzeniem sportowym Letniego Biegu Piastów był start aktualnej mistrzyni świata w biegu 24-godzinnym Patrycji Bereznowskiej.Wśród zawodników było wielu stałych bywalców Polany Jakuszyckiej i naszych zawodów, jak i tych, którzy przyjeżdżają tu tylko latem. To nowa grupa, która - mamy nadzieję - postanowi kiedyś odwiedzić nas także zimą, przy okazji Biegu Piastów na nartach.

- Cieszymy się, że tak wiele osób wzięło udział w Letnim Biegu Piastów - podsumowuje dyrektor Biegu Piastów Kaja Sznajdrowicz. - Byli to nie tylko zawodnicy, ale i ich rodziny. Taki był nasz cel, właśnie dlatego przygotowaliśmy bogaty program towarzyszący. Mamy nadzieję, że wszyscy wrócą do nas za rok!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl