BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Rowerowy Bieg Piastów - co za przygoda!

2018-05-08 16:28:00

photo

Poznaj Góry Izerskie na dwóch kółkach


Początkowo był jedynie młodszym bratem edycji zimowej i letniej, jednak z roku na rok jego popularność rośnie. Już w ubiegłym roku wszystkie miejsca na liście startowej zostały wykorzystane. Cyklistów zachwyca trasa przez Góry Izerskie, idealne do jazdy na rowerze, jak i przyjacielska atmosfera.

359 uczestników w 2015, ponad pół tysiąca w 2016, 823 w 2017... W 2018 w osiem dni ponad ćwierć tysiąca zgłoszeń - na niemal cztery miesiące przed zawodami. Te liczby mówią wiele: Rowerowy Bieg Piastów, do niedawny znany tylko stałym bywalcom izerskich tras oraz uczestnikom zimowego Biegu Piastów i Letniego Biegu Piastów, wypracował sobie sympatię i uznanie setek miłośników dwóch kółek, dla których jest główną bądź jedną z kluczowych imprez sezonu.

Rozgrywany jest na trzech dystansach. MINI to przejażdżka dla każdego - około 19 kilometrów bez odcinków szczególnie trudnych technicznie. MEGA to już wyzwanie: 41 kilometrów z bardzo szybkimi zjazdami i wymagającymi podjazdami. GIGA (54 km) zadowoli najbardziej wymagających (także wobec siebie) cyklistów - oferuje bowiem bardzo trudne odcinki, gdzie trzeba wykazać się nie tylko świetną techniką, ale i prawdziwie maratońską wytrzymałością.

Bardzo mocnym punktem Rowerowego Biegu Piastów jest trasa, pokazująca wiele przepięknych miejsc w Górach Izerskich. Są wśród nich Hala Izerska, Kobyla Łąka z uroczym fragmentem rzeki granicznej Izery (pomiędzy Polską a Czechami), Jagnięcy Jar, jak i Przełęcz pod Kopą.

Centrum wydarzeń ze startem i metą znajduje się na Polanie Jakuszyckiej w Szklarskiej Porębie, gdzie odbywają się także wyścigi dla dzieci.

Każdy może znaleźć więc propozycję odpowiednią dla siebie: od rodzin poprzez początkujących i zaawansowanych amatorów, po wyczynowców walczących o zwycięstwa.

Zapraszamy do udziału w Rowerowym Biegu Piastów!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl