BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Słoneczny rekonesans trasy półmaratonu

2017-06-03 13:12:00

photo
W świetnych warunkach odbył się dzisiaj rekonesans trasy Jakuszyckiego Półmaratonu Letniego Biegu Piastów. Dziewięć osób pokonało dystans 21.74 km. Świeciło słońce, temperatura przekraczała 20 stopni.


Pierwsze trzy kilometry asfaltową spacerówką do Rozdroża pod Działem Izerskim - w sam raz na początek, by się rozgrzać. Potem wspaniałą, zatopioną w zieleni trasą wokół Koziego Grzbietu. Następnie przelot przez Orle i wymagający, długi podbieg na Samolot czerwonym szlakiem. Szybki zbieg do Jakuszyc i ponowny długi podbieg - tym razem Górnym Duktem. Powrót do Jakuszyc Dolnym Duktem.

Na trasie półmaratonu - w porównaniu do roku 2016 - zmienił się podbieg z Orla na Samolot. Uczestnicy półmaratonu (ultramaratonu i jedenastki także) opuszczą kamienistą drogę w dwóch miejscach i wbiegną do lasu, trzymając się cały czas czerwonego szlaku PTTK. Pierwszy z tych odcinków jest krótki, a drugi znacznie dłuższy. Gdy się go opuszcza, wpada się z lasu na długą, bardzo atrakcyjną widokowo prostą na Samolot. Trasa dzięki tej zmianie jest nieco krótsza (dziś nasz zegarek pokazał 21.74 km), na zmienionym odcinku stromsza i zacieniona, ale przede wszystkim - i na tym nam zależało - bardziej górska. Wielu zawodników po ubiegłorocznej edycji chwaliło krótki, górski odcinek z Orla przez Granicznik do mostu na Izerze. Dwa fragmenty czerwonego szlaku pod Samolotem, które włączamy do trasy Letniego Biegu Piastów, mają podobny charakter. Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie i udział w dzisiejszym rekonesansie. Zapraszamy na Letni Bieg Piastów!

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl