BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Szklarska Poręba stolicą Biegu Piastów!

2018-02-23 18:29:00

photo

Z przyjemnością informujemy, że Miasto Szklarska Poręba wspiera 42 Bieg Piastów, biegnie i gra razem z nami! Cieszymy się bardzo, że mamy takiego Partnera!

 

Szklarska Poręba - to miasto przepięknie położone w dolinie rzeki Kamiennej i jej dopływów na wys. 440-1471 m.n.p.m., od południa na stokach Karkonoszy z górującą nad miastem Szrenicą (1362 m npm), od północy na stokach Gór Izerskich z Wysokim Kamieniem (1058 m npm) i Czarną Górą (965 m npm), zaś od wschodu wzniesienia Przedgórza Karkonoszy oddzielają miasto od Kotliny Jeleniogórskiej. Szklarska Poręba jest największą stacją klimatyczną Dolnego Śląska, znaną i cenioną od połowy XIX wieku. Warunki klimatyczne, które tu panują, porównywalne są do walorów miejscowości alpejskich położonych na wysokości powyżej 2000 m npm. Głównym atutem Szklarskiej Poręby, jako ośrodka sportów zimowych, jest długo zalegająca pokrywa śnieżna – średnio przez 110 dni w roku, co sprawia, że stanowi prawdziwy raj dla amatorów „białego szaleństwa”.

 

Szklarska Poręba – tu się oddycha!
Potwierdzają to dane z zestawienia przygotowanego przez Polski Alarm Smogowy, a pochodzące ze wszystkich stacji pomiarowych w Polsce i ujmujące rok 2016. Jak wynika z w/w zestawienia, Szklarska Poręba jest na trzecim miejscu, po Gdyni i Sopocie, pod względem najniższego stężenia średniorocznego pyłu PM10.

 

Gmina Szklarska Poręba znalazła się wśród 3 najdynamiczniej rozwijających się gmin miejskich w zeszłorocznej XV edycji Rankingu Zrównoważonego Rozwoju Jednostek Samorządu Terytorialnego.

 

www.szklarskaporeba.pl
 

  szklarskaporeba

 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl