BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn

dni

Godz.

Minut

Sekund

TRASA LETNIA PKO BANKU POLSKIEGO

Trasa Letnia PKO BP to najpopularniejsza i jedna z najłatwiejszych jakuszyckich tras. Łączy dwa niezwykle popularne miejsca - Polanę Jakuszycką i Stacją Turystyczną Orle. Na jej popularność duży wpływ ma łatwa, asfaltowa nawierzchnia, przyjazny profil, pozbawiony ostrych i wymagających podejść, jak również przepiękne, leśne otoczenie, oraz - w kilku miejscach - wspaniałe widoki na Karkonosze i Góry Izerskie, w tym na czeski Harrachov. Gdy pogoda łaskawa, dobrze widać wielkie skocznie narciarskie w Harrachovie, tak bliskie sercom polskich kibiców, bo to właśnie na nich jedne ze swych pierwszych zwycięstw w Pucharze Świata odniósł Adam Małysz.

Trasa Letnia PKO BP dzieli się wyraźnie na dwie części. Pierwsza prowadzi z Polany Jakuszyckiej do Rozdroża pod Działem Izerskim. Jest płaska, ładna i kończy się po niemal trzech kilometrach na skrzyżowaniu leśnych dróg, gdzie można odsapnąć w drewnianym szałasie, sprawdzić teren na dużej mapie oraz zerknąć na oznakowanie szlaków. Można stąd odbić na trasę wokół Koziego Grzbietu.
My jednak idziemy (biegniemy, jedziemy...) dalej na Orle, czyli czeka nas bułka z masłem, bo druga część Letniej PKO BP to szybkie, niemal 2-kilometrowe zejście. Kończy się przy starym budynku Orla z barem i toaletą.

Bardzo dużo turystów każdego rodzaju - spacerowiczów, z plecakami, biegaczy, rowerzystów i narciarzy, rozpoczyna swoją przygodę w Jakuszycach i w ogóle w Górach Izerskich od tej trasy. To prawdziwa jakuszycka Marszałkowska, bądź Avenue des Champs-Élysées. Nawet gdy przybysze poznają doskonale inne izerskie trasy, chętnie na nią wracają.

Choćby dlatego, że organizowane są na niej zawody. Letnia BP jest fragmentem tras Letniego Biegu Piastów i Rowerowego Biegu Piastów, a gdy pokrywa ją śnieg - także zimowego Biegu Piastów. Organizowane są na niej także biegi charytatywne.
STRONA PKO BANKU POLSKIEGO

BIEGAJMY RAZEM AKCJA PKO BANKU POLSKIEGO

PKO Bank Polski na Facebooku

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl