BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn

dni

Godz.

Minut

Sekund

TRASA NORWESKIEJ DOLINY

Im wolniej zaczniesz, tym szybciej skończysz - ta zasada biegaczy długodystansowych idealnie pasuje do krótkiej, ale jakże wymagającej drogi z Polany Jakuszyckiej na Samolot, czyli trasy Norweskiej Doliny. Na nieco ponad kilometrze długości, pokonuje się tu więcej niż 110 metrów różnicy poziomów w górę, co powoduje, że nie wszyscy są w stanie tę trasę przebiec, bez zatrzymywania się. Wielu musi wspierać się spacerem, ale naprawdę warto podjąć ten wysiłek! Nagrodą jest zapierający dech w piersiach widok z Samolotu na Góry Izerskie.


Skąd nazwa Samolot? Istnieją dwa wytłumaczenia. Pierwsze: w trakcie drugiej wojny światowej w pobliżu rozbił się niemiecki samolot. Jego szczątki stacjonujący w tej okolicy żołnierze Wojska Ochrony Pogranicza widzieli jeszcze w latach 70. poprzedniego stulecia.


Drugie: trasa wygląda jak pas startowy na lotnisku. Jest długa i prosta, gdyby jeszcze była płaska...


Emocji dostarcza pokonanie jej także w drugą stronę. Jeśli tylko lubimy szybki bieg i nie obawiamy się kamieni, na kilometrze z Samolotu na Polanę Jakuszycką poczujemy wiatr we włosach! Tu można gnać - jak mawiają biegacze - ile fabryka dała...


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl