BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Bieg dla Kobiet i Mężczyzn

dni

Godz.

Minut

Sekund

TRASA PKP INTERCITY

Trasa PKP Intercity do Górny Dukt, (pełna nazwa: Górny Dukt Końskiej Jamy): bardzo stara trasa, pamiętająca jeszcze niemieckie czasy (jej nazwa jest wiernym tłumaczeniem niemieckiej, gdy do transportu i prac w lesie używano koni), gdy nikomu nawet nie śniło się, że będzie jedną z najbardziej lubianych jakuszyckich tras turystycznych.

Ukryta w świerkowym lesie, pokryta naturalną nawierzchnią, momentami kamienista, prowadzi z Polany Jakuszyckiej, na której ruszyła właśnie budowa jednego z najnowocześniejszych ośrodków sportowych w Europie, aż do Rozdroża pod Cichą Równią. Ma około dwa i pół kilometra długości. Od strony Polany Jakuszyckiej zaczyna się długim podbiegiem, by z czasem zamienić się w płaski, wysoko położony odcinek, idealny do jazdy na nartach, rowerze, biegania i spacerowania.

Górny Dukt jest w wielu miejscach bardzo atrakcyjny krajobrazowo, świetnie widać stąd między innymi Kopalnię Stanisław oraz fragmenty Karkonoszy. W odróżnieniu od wielu krętych tras Gór Izerskich, składa się z długich, prostych odcinków, pozwalających widzieć przed sobą obszar długości kilkuset metrów, co poprawia komfort biegania oraz jazdy na nartach i rowerze, jak również zapewnia większe bezpieczeństwo.

Górny Dukt to całorocznie utrzymywana trasa, dobrze utwardzona. Jest jednym z ulubionych szlaków zawodników różnych dyscyplin, jak i spacerowiczów. Należy też do kluczowych, sportowych tras, na których odbywają się najważniejsze dla tej części Polski zawody: Festiwal Narciarstwa Biegowego Bieg Piastów (wydarzenie o międzynarodowym zasięgu z ponad 40-letnią tradycją!), Festiwal Biegów Górskich „Letni Bieg Piastów” oraz Rowerowy Bieg Piastów.
STRONA INTERCITY
INTERCITY NA FACEBOOKU

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl