BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

TRASA PIESZA JAKUSZYCE OWCZE SKAŁY

2021-01-05 19:00:00

photo
To zielony szlak PTTK z Jakuszyc w Karkonosze. Początek przy leśniczówce, ale ponieważ parking przy niej jest dostępny tylko dla klientów wypożyczalni, na mapce zaznaczyliśmy dojście z głównego parkingu Biegu Piastów. 

Mapka i profil trasy: Jakuszyce Owcze Skały

OPIS

Pierwszy odcinek jest płaski, łatwy, idealny dla rodzin z małymi dziećmi. Otaczana nas las, po kilku minutach można zapomnieć, że przed chwilą byliśmy przy ruchliwej szosie. Cisza i spokój.

Przy zbiornikach wodnych zielony szlak prowadzi nas w lewo, stopniowo pod górę, a potem w prawo, skąd blisko już Owcze Skały, ze znakomitą panoramą Karkonoszy, z Halą Szrenicką i Szrenicą na pierwszym planie. 

W jedną stronę trasa liczy prawie 4 kilometry i 176 metrów przewyższenia. Przejście tam i z powrotem spokojnym marszem zajmie nam około dwóch godzin. Można jednak pokonać tylko część trasy, już sam spacer płaskim odcinkiem za leśniczówką dostarczy niezapomnianych wrażeń. 

Można też pójść dalej, na Halę Szrenicką i Szrenicę, z pięknymi widokami nie tylko na Karkonosze, ale też na Kotlinę Jeleniogórską. Zarówno na Hali Szrenickiej, jak i na Szrenicy, są schroniska z bufetami.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl