BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Otwarcie trasy "PKP Intercity. Pociąg do Gór"

2018-08-11 07:10:00

photo

Miło nam poinformować, że firma PKP Intercity została patronem jednej z najpopularniejszych tras w Jakuszycach: Górnego Duktu Końskiej Jamy. Jej nazwa patronacka to: "PKP Intercity. Pociąg do Gór". Oficjalne otwarcie 25 sierpnia, w trakcie Letniego Biegu Piastów.


To bardzo stara trasa, pamiętająca jeszcze czasy, gdy nikomu nawet nie śniło się, że będzie jedną z najpopularniejszych i najpiękniejszych jakuszyckich tras spacerowych, narciarskich, biegowych i rowerowych.


Pokryta naturalną nawierzchnią, momentami kamienista, prowadzi z Polany Jakuszyckiej, na której zaczyna się budowa jednego z najnowocześniejszych ośrodków sportowych w Europie, do Rozdroża pod Cichą Równią. Ma ponad dwa i pół kilometra długości, zaczyna się (patrząc od Polany Jakuszyckiej) długim podbiegiem, by zamienić się w płaski, wygodny odcinek, na którym można biec bardzo szybko.


Górny Dukt jest w wielu miejscach bardzo atrakcyjny krajobrazowo. Świetnie widać Kopalnię Stanisław i inne miejsca w Górach Izerskich, jak również fragment Karkonoszy.

Bieg i jazdę rowerem ułatwia to, że składa się z dlugich prostych, co pozwala widzieć przed sobą obszar długości kilkuset metrów. To bardzo poprawia bezpieczeństwo, szczególnie na zjeździe w stronę Polany Jakuszyckiej.


Górny Dukt nie zamienia się latem ani zimą w błoto. Zawdzięcza to odwodnieniu wykonanemu sporym kosztem przez Stowarzyszenie Bieg Piastów. W efekcie jest jedną z ulubionych tras zawodników różnych dyscyplin, jak i spacerowiczów. Należy do kluczowych tras Jakuszyc, na których rozgrywane są najważniejsze zawody: zimowy Bieg Piastów, Letni Bieg Piastów i Rowerowy Bieg Piastów oraz szereg innych.


Uroczyste otwarcie trasy odbędzie się w sobotę, 25 sierpnia, podczas Letniego Biegu Piastów, z udziałem prezesów: Marka Chraniuka (PKP Intercity) i Macieja Pawłowskiego (Stowarzyszenie Bieg Piastów). Trasa otwarta zostanie około godz. 9.30, pomiędzy startami Jakuszyckiego Ultramaratonu i Jakuszyckiego Półmaratonu.

PKP Intercity zaangażowało się również w Letni Bieg Piastów, którego jest partnerem. Postarało się o lornetki, dzięki którym będzie można oglądać okolicę ze strefy chillout (na tarasie stanowiska PKP Intercity w Jakuszycach), atrakcje w strefie dla dzieci (mega klocki, słomki konstrukcyjne, warsztaty plastyczne), zawody hula-hup, mega twister, rodzinne przeciąganie liny, jak również atrakcje w strefie dla dorosłych – bieżnie i orbitrek, dystrybutor z wodą i kubeczki, zdrowe przekąski, gadżety dla uczestników zawodów i warsztatów. Zabawę poprowadzą i do niej zachęcą animatorzy i promotorzy.

To wszystko już w ostatni weekend sierpnia!
PKP Intercity strona internetowa
PKP Intercity. Pociąg do podróży


 


 

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl