BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Waldemar Spychalski trzeci w Argentynie!

2017-08-15 14:54:00

photo
Waldemar Spychalski zajął trzecie miejsce w biegu Worldloppet Ushuaia Loppet w Argentynie. Reprezentował Stowarzyszenie Bieg Piastów. Gratulacje!
Relacja Waldka z Argentyny:
 
W ubiegłą sobotę, 12 sierpnia w Argentynie odbył się bieg narciarski Ushuaia Loppet, który rozpoczął kolejny sezon Worldloppet - 2017/2018. Jest to impreza bardzo kameralna - łącznie wzięło w niej udział 130 zawodników z 11 krajów. Polskę reprezentowało 4 biegaczy amatorów. Na zdjęciu od lewej:

Edward Traskowski, Krzysztof Kostka, Waldemar Spychalski i Jacek Tracz.

Pomimo poważnych problemów ze śniegiem - dwa dni przed zawodami padał intensywny deszcz, organiatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali 6 km przyzwoitej trasy, którą uczestnicy biegu głównego musieli pokonać ośmiokrotnie - łącznie 48 km. Tak wyglądała trasa dzień przed zawodami...


Niestety zdarzyło się kilka pomyłek w liczeniu okrążeń popełnionych tak przez zawodników, jak i przez obsługę toru co spowodowało, że niektórzy biegli dłużej niż powinni. Ale ponieważ pogoda dopisała i atmosfera była naprawdę wspaniała. Myślę, że poszkodowani nie będą długo chować urazy, tym bardziej, że Argentyńczycy zadali sobie naprawdę dużo trudu, aby ten bieg w ogóle się odbył. Jako uczestnik reprezentujący BP postanowiłem trochę "zaszaleć", ale chyba przesadziłem: - celowałem w 3-cie miejsce w kategorii wiekowej M-60, a wyszło 3-cie w open... Z czasem 2:48 wyprzedziłem kilku zawodników z miejscowego klubu Andino, ale nie pogniewali się zanadto na mnie. Jeden z nich Gustavo podawał mi nawet na trasie swój bidon, chociaż walczyliśmy ostro i na koniec odpadł. Szczere gratulacje otrzymałem od delegata technicznego toru, Georgija, Rosjanina, który również przygotowywał trasę na olimpiadzie w Sochi. Mówił, że jeszcze nie widział, żeby 60-latek na zawodach tej rangi tak bardzo zamieszał.


Jakkolwiek wynik ucieszył mnie bardzo i myślę, że to również sukces dla BP mieć swojego reprezentanta na pudle w innym kraju, to jednak podchodzę do niego trochę jak do szczęśliwego zbiegu okoliczności. Według moich planów treningowych wyniki poniżej 3 godzin na 50 km powinienem zacząć uzyskiwać dopiero w wieku 70 lat, co najwyżej ciut przed. Potrzeba mi jeszcze około 5-7 lat na poprawę techniki, aby uzyskiwać takie rezultaty bez uszczerbku dla zdrowia. Dużo większą frajdę sprawiło mi pierwsze miejsce w kategorii wiekowej, a to dlatego, że drugie i trzecie zajęli Norweg i Szwed. Byłem zwyczajnie wzruszony, kiedy Jacek Tracz zauważył: przypomniałeś nam najświetniejsze czasy Justyny Kowalczyk, gdy na dolnych stopniach stała Skandynawia, ale ten najwyższy zajmowała Polska... Łączę serdeczne pozdrowienia od komandora Ushuaia Loppet, Pabla Valcheff dla BP! Do zobaczenia w Jakuszycach Waldek

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl