BP Piastów Jakuszyce - jeden z najbardziej znanych Biegów Górskich w Polsce...

Walne Zebranie Stowarzyszenia Bieg Piastów

2017-06-26 13:55:00

photo
Prawie dziesięć tysięcy uczestników zawodów, wzrost frekwencji na większości z nich, kilka nowych imprez - na Walnym Zebraniu Członków Stowarzyszenia Bieg Piastów podsumowaliśmy naszą pracę przez miniony rok.

Walne Zebranie Członków SBP udzieliło absolutorium Zarządowi SBP za ostatni rok, zatwierdziło protokoły kontroli Komisji Rewizyjnej oraz dokumenty finansowe.
Jak podkreślił prezes Biegu Piastów dr Maciej Pawłowski, sytuacja finansowa stowarzyszenia i Biegu Piastów jest stabilna, a przed nami trudny okres odnalezienia się w nowej sytuacji wielkiej inwestycji na Polanie Jakuszyckiej. Przypomnijmy, że będzie ona prowadzona przez spółkę (podległą władzom województwa dolnośląskiego), o nazwie Dolnośląski Park Innowacji i Nauki - nowego współwłaściciela i zarządcę Polany Jakuszyckiej.

Wszystko wskazuje na to, że modernizacja jakuszyckiego ośrodka rozpocznie się po najbliższym zimowym Biegu Piastów. Po rozbiórce istniejących budynków, nasze biuro przeprowadzi się do kontenerów, a gdy powstanie nowy ośrodek, zajmiemy w nim pomieszczenie o powierzchni 75 metrów kwadratowych.
Trudności z powodu modernizacji nie mogą spowodować przerw czy ograniczenia naszej działalności. Liczymy w tym zakresie na dobrą współpracę z naszymi partnerami z DPIiN. Nie tylko zorganizujemy wszystkie zawody, na które zapraszaliśmy dotychczas, ale wprowadzimy do kalendarza nową pozycję: Sztafetę Biegu Piastów na nartach.
Nadal będziemy przygotowywać trasy spacerowe na biegówkach, czyli zdecydowaną większość wszystkich w Jakuszycach i bliskiej okolicy. Aby pełnić tę rolę jak należy przez kolejne lata, kupujemy nowy ratrak - to kosztuje drogo (ponad milion złotych), ale - we współpracy z czeskimi sąsiadami - pozyskaliśmy na ten cel pieniądze unijne, a wkład własny będziemy mieć ze sprzedaży starego ratraka.

Jeśli chodzi o trasy wyczynowe - wymagają poprawy standardu, co jest niezwykle kosztowne i przekracza nasze możliwości finansowe. Ponieważ jednak bardzo nam zależy, by i wyczynowcy byli zadowoleni z treningów i zawodów w Jakuszycach, liczymy na efektywną współpracę w tym zakresie z DPIiN zarówno w zakresie sfinansowania modernizacji tras, jak i późniejszego utrzymywania ich. Jesteśmy przekonani, że uda się znaleźć formułę współpracy, która będzie do przyjęcia dla wszystkich, a jej efektem będzie wykorzystanie doświadczenia i umiejętności naszych pracowników odpowiedzialnych za przygotowanie tras oraz wzrost atrakcyjności Jakuszyc dla biegaczy wyczynowych.

KONTAKT

Stowarzyszenie Bieg Piastów ul. Jakuszyce 8

58-580 Szklarska Poręba

Tel.: 75 717 33 38

biuro@bieg-piastow.pl

zawodnicy@bieg-piastow.pl


Polityka prywatności

map
design by : LEMONPIXEL.pl